Drogeria

Firma Jeronimo Martins, do której należy sieć drogerii Hebe zapowiada, że w 2013 roku rozpocznie się dynamiczny rozwój sieci w centrach handlowych. O rozwoju tej sieci przedstawiciele firmy rozmawiali podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum.

Dotychczas sklepy Hebe powstawały przy ulicach. Ostatnio pierwsza drogeria tej sieci została otwarta w obiekcie handlowym –  w Galerii Kociewskiej w Tczewie. Kolejne mają powstać w Warszawie, w CH Blue City oraz galerii Plac Unii.

– Drogerie Hebe zostaną też otwarte w kilku parkach handlowych, ale w obecnej chwili nie możemy zdradzić, o które projekty chodzi – usłyszeliśmy od Tomasza Alota, managera ds. nieruchomości Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja sp. z o.o.

Dla sklepu Hebe wraz z apteką firma poszukuje lokali mierzących powyżej 400 mkw. Z kolei otwarcie samodzielnej drogerii Hebe wymaga powierzchni większej niż 250 mkw.

Pierwsza drogeria Hebe powstała w Warszawie. Obecnie działa 25 drogerii firmy między innymi w Warszawie, Legionowie, Mławie, Rawie Mazowieckiej, Tczewie, Łodzi, Tarnowie, Ciechanowie czy Otwocku. Z planu biznesowego firmy wynika, że Jeronimo Martins zainteresowane jest zarówno otwarciami w dużych, jak i mniejszych miastach kraju.

W Polsce Grupa Jeronimo Martins rozpoczęła działalność w 1995 roku. Należąca do spółki JMP SA sieć sklepów Biedronka to obecnie największa sieć sklepów detalicznych w Polsce.