Wizualizacja Łódź Plaza
Wizualizacja Łódź Plaza, Plaza Centers

Plaza Centers N.V. poinformowała, że jeszcze w 2012 roku  planuje rozpocząć prace budowalne przy dwóch obiektach handlowych w Europie: Centrum Łódź Plaza w Polsce oraz Sports Star Plaza w Belgradzie w Serbii.

W trzecim kwartale 2012 roku – jak podkreśla inwestor –  przyspieszyły prace związane z uzyskiwaniem pozwoleń na budowę dla tych projektów. W zależności od ich uzyskania i dostępności project financing, Plaza oczekuje, że budowa Łódź Plaza oraz Sports Star Plaza rozpocznie się w 2013 roku – informuje spółka w komunikacie.

Centrum Łódź Plaza, które zamierza wybudować  Plaza Centers N.V. na terenie Polski ma mieć ok. 35 tys. mkw. powierzchni handlowej oraz parking na 1000 samochodów. W galerii obok 120 sklepów powstanie supermarket, strefa gastronomiczna i usługowa oraz rozbudowana część rozrywkowa. Oprócz 10 – salowego kina Cinema City najemcą Łódź Plaza będzie park gier i rozrywek Fantasy Park. Otwarcie Łódź Plaza planowane jest na 2014 rok.

Plaza Centers N.V. to jeden z największych deweloperów centrów handlowo-rozrywkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka jest obecna w regionie od 1996 r., koncentruje się na szybko rozwijających się rynkach, takich jak: Polska, Węgry, Czechy, Rumunia, Łotwa, Bułgaria, Serbia, Grecja oraz w Indiach.

Od 2010 Plaza Centers N.V. inwestuje także w USA. Plaza Centers zrealizowała już ponad 30 projektów w regionie CEE, w tym 10 w Polsce.