lindex
lindex

– Obecnie prowadzimy rozmowy handlowe dotyczące uruchomienia salonów Lindex w Polsce. Interesują nas przede wszystkim istniejące galerie i centra handlowe położone w dużych miastach – powiedziała redakcji Retailnet.pl Katarzyna Kopyra Expansion Manager Poland, Lindex sp. z o.o.

Ostatnio spółka otworzyła w nowej aranżacji salon Lindex o powierzchni 620 mkw. w czeskim centrum handlowym w Opavie. Szwedzka marka odzieżowa Lindex obecnie posiada 17 sklepów w Czechach i w sumie 26 sklepów w Europie Środkowej. W przyszłym roku spółka planuje otworzyć około 4 sklepy w Europie Środkowej.

Lindex prowadzi własne sklepy, kierując pracami w Polsce z centrali w Pradze. Średnia powierzchnia najmu dla sklepów wynosi 650-750 mkw. Obecnie Lindex prowadzi łącznie około 430 sklepów w Szwecji, Norwegii, Finalndii, Republikach Bałtyckich, Republice Czeskiej, Słowacji, Rosji, Polsce, Bośni i Hercegowinie oraz na Bliskim Wschodzie.

Od grudnia 2007 roku Lindex jest częścią notowanej na giełdzie w Helsinkach fińskiej Stockmann Group. Spółka jest jednym z trzech segmentów buznesowych grupy. Dwa pozostałe to sieć domów towarowych Stockmann oraz sieć odzieżowa Seppälä. Grupa Stockmann prowadzi działalność w Finlandii, Szwecji, Norwegii, Rosji, Estonii, na Litwie i Łotwie oraz w Czechach.