Wizualizacja CH Hermes po rozbudowie
Wizualizacja CH Hermes po rozbudowie, BPF Inwestor

W rozbudowywanym Centrum Handlowym Hermes w Skarżysku- Kamiennej, zawaliła się jedna ze  ścian działowych, która łączyła starą i nowo budowaną część obiektu. Jak dowiedziała się redakcja Retailnet.pl, pracownicy i klienci obiektu zostali ewakuowani.

– Na miejscu wypadku był Starosta Skarżyski Michał Jędrys, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz Policja i Straż Pożarna. Miasto nie komentuje tej sytuacji gdyż właścicielem obiektu jest prywatny inwestor – powiedziała w rozmowie z Retailnet Beata Wojciechowska, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Jak podkreśla inwestor – przede wszystkim uspokoiła nas informacja, że z powodu zaistniałego zdarzenia nie ucierpiała żadna z osób obecnych w tym czasie na terenie centrum. W trakcie prac przy rozbudowie obiektu, na skutek błędu generalnego wykonawcy doszło do miejscowego wyparcia ściany bocznej osłonowej niekonstrukcyjnej w jednym z lokali na pierwszym piętrze centrum Hermes. Podkreślamy jednak, że zniszczeniu uległa jedynie cześć ściany w jednym z lokali handlowych (sklep Armadio).

Ewakuacja klientów była konieczna, aby zapewnić bezpieczeństwo w czasie sprawdzania skutków zaistniałej szkody przez uprawnione organy oraz przez naszych pracowników. W dniu dzisiejszym trwa ustalanie wysokości strat, jakie ponieśliśmy – ich wartość nie jest jeszcze znana. Wykonawca, któremu zleciliśmy rozbudowę obiektu, w chwilę po zdarzeniu rozpoczął niezbędne prace mające na celu jak najszybsze przywrócenie lokalowi poprzednią funkcjonalność. Niespełna dwie godziny od zaistniałego zdarzenia Centrum Handlowe Hermes znów mogło gościć swoich klientów.

Pragniemy uspokoić, że zaistniała sytuacja nie wpływa na termin oraz harmonogram rozbudowy CH Hermes oraz codzienne funkcjonowanie innych lokali handlowych – poinformowała Katarzyna Czajkowska, rzecznik prasowy Biura Prawno- Finansowego Inwestor, właściciela obiektu.

Przypomnijmy, rozbudowa Centrum Handlowego Hermes w Skarżysku-Kamiennej rozpoczęła się latem 2012 roku. Generalnym wykonawcą prac jest firma Instalbud-Rzeszów sp. z o.o. z Rzeszowa. Projekt galerii wykonał architekt Dariusz Król. CH Hermes po rozbudowie ma mieć około 15 tys. mkw. powierzchni ( powierzchnia najmu wyniesie ok. 9,5 tys. mkw.). Zakończenie rozbudowy i otwarcie nowej części budynku planowano na marzec 2013 roku.