Lodziarnia Grycan
Lodziarnia Grycan

To pierwsza w Bełchatowie lodziarnia firmowa marki Grycan – Lody od pokoleń Jej otwarcie zwiększa do 107 liczbę lokali sieci na terenie całej Polski- podkreślają przedstawiciele właściciela sieci. Kawiarnia w Galerii Olimpia to ostatni otwarty w tym roku punkt. Kolejne planowane są na początek przyszłego roku. W 2013 roku Lody Grycan rozpoczną także podbój czeskiej Pragi.

Nowa lodziarnia, o powierzchni 55 mkw., mieści się na parterze Galerii Olimpia. Jest to pierwszy punkt marki Grycan – Lody od pokoleń w największym w regionie, bo liczącym aż 50 tys. mkw. centrum handlowym. Dla gości przygotowano około 20 miejsc siedzących, przy 10 stolikach. Lodziarnia Grycan dołączyła do jednego z ponad 80 punktów handlowo – usługowych w galerii przy ulicy Kolejowej.

Sieć należy do spółki Lodziarnie Firmowe sp. z o.o. S.K.A., której właścicielami są Elżbieta i Zbigniew Grycanowie. Marka Grycan została wprowadzona w 2004 roku. Firma stworzyła sieć składającą się zarówno z punktów, w których sprzedawane są lody, jak i kawiarni z miejscami przy stolikach. Lodziarnio – kawiarnie należące do rodziny Grycanów, zlokalizowane są głównie w centrach handlowych na terenie całego kraju. W ciągu 8 lat jej istnienia powstało ponad 100 lodziarni firmowych w całym kraju.