Tesco
Tesco

Brytyjska Grupa Tesco posiadająca jedną z największych międzynarodowych sieci detalicznych, nie wyklucza sprzedaży sklepów Fresh & Easy, działających na terenie USA. W październiku spółka postanowiła ograniczyć inwestycje kapitałowe związane z rozwojem tej sieci, a rozpoczęła redukcje kosztów i poprawę rentowności już istniejących sklepów.

Jednak według prezesa Philipa Clarka podjęte działania nie przyniosły w terminie odpowiednich zysków akcjonariuszom. Dlatego też spółka powołała bank Greenhill, który przeprowadzi badanie rentowności sieci sklepów Fresh & Easy.

Jak dodał Philip Clark, jednym z powodów niepowodzenia sklepów Fresh & Easy są zwyczaje amerykanów, którzy wolą  robić zakupy w centrach handlowych i supermarketach.

Tesco już rozpoczęła negocjacje związane ze sprzedażą sieci Fresh & Easy w USA. Możliwy jest również dalszy rozwój sklepów z partnerem biznesowym.  Tesco posiada około 200 sklepów Fresh & Easy.

Brytyjska Grupa Tesco posiada jedną z największych międzynarodowych sieci detalicznych. W sieci działa ponad 4,8 tys. sklepów. Tesco prowadzi działalność w 14 krajach i zatrudnia 492 tysiące osób. W Polsce działa ponad 400 sklepów.