Smyk Megastore

14 grudnia 2012 w Gdańsku zostanie otwarty największy w Polsce Smyk Megastore. W dwupoziomowym sklepie oferowane będą m.in.: zabawki, odzież i obuwie, elektronika, różnorodne akcesoria oraz kącik zabaw dla dzieci. W dwupoziomowym sklepie o powierzchni ok. 3,5 tys. mkw. (800 mkw. na parterze i 2,7 tys. mkw. na pierwszym piętrze) można będzie też kupić wózki, foteliki samochodowe, krzesełka, oraz łóżeczka.

Sklep w nowym formacie to efekt zwiększenia powierzchni salonu , działającego w gdańskim PH Matarnia od 2005 roku, o dodatkowe 2700 mkw. i poszerzenia asortymentu.

Sklepy Smyk Megastore otwierane są w  największych polskich  miastach. W sklepach tego typu znajdują się wygodne, szerokie alejki i dobrze oznakowane działy, dzięki czemu w przestronnym sklepie klienci mogą bez trudu znaleźć poszukiwane produkty. Dodatkowym udogodnieniem jest pokój dla matki z dzieckiem. Mieszczą się tam też mini-sklepy oferujące produkty popularnych marek dziecięcych, takich jak Barbie, Matell, Awent, Fisher – Price, Lego, Disney czy Smiki.

Smyk, jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek oferujących produkty dla dzieci, działa na polskim rynku już od 35 lat. Międzynarodowa sieć sklepów wchodzi w skład Grupy Empik Media & Fashion (EM&F). Dotychczas spółka Smyk uruchomiła 90 sklepów w Polsce (w 2010 roku został otwarty pierwszy Smyk Megastore  w Parku Handlowym Targówek w Warszawie, obecnie tych salonów jest dziewięć), a także salony w Niemczech, Rosji, Turcji, Rumunii czy na Ukrainie.