Smyk Mega Store
Smyk Mega Store

Najnowszy sklep sieci Smyk,wchodzącej w skład Grupy Empik Media & Fashion (Grupa EM&F), uruchomiono 14 grudnia 2012 roku w Gdańsku. Lokal o powierzchni 3,5 tys. mkw. jest obecnie największym sklepem Smyk Megastore w kraju. Zajmuje dwa poziomy w Parku Handlowym Matarnia.

Smyk Megastore w Gdańsku to dziewiąty w kraju sklep z poszerzonym asortymentem, prezentujący nowy koncept dedykowany głównie największym miastom Polski. W ofercie znajduje się najszersza w Polsce paleta artykułów przeznaczonych dla najmłodszych. Na dwóch poziomach sklepu kupić można zabawki, ubrania, obuwie, akcesoria dziecięce i niemowlęce, a także tzw. akcesoria ciężkie – wózki, foteliki samochodowe, kołyski czy łóżeczka.

– Cieszymy się, że możemy zaprosić klientów do naszego największego w Polsce sklepu właśnie teraz – tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Jesteśmy przekonani, że dzięki wyjątkowo szerokiej ofercie nowego salonu oraz wykwalifikowanym sprzedawcom uda nam się rozwiązać wszystkie przedświąteczne zakupowe dylematy rodziców – mówi Marek Łebek, przedstawiciel sieci sklepów Smyk.

Smyk Megastore to sklep stworzony w oparciu o koncepcję sklepów w sklepie czyli wydzielonych obszarów dedykowanych najpopularniejszym markom dla dzieci. Salon według tej koncepcji ma podzieloną powierzchnię na wyraźnie oznakowane strefy, w których znajdują się artykuły należące do określonej kategorii – np. przestrzeń z zabawkami edukacyjnymi, ubraniami, artykułami dla niemowląt.

Smyk to sieć sklepów specjalistycznych dla dzieci, wchodząca w skład Grupy Empik Media & Fashion (Grupa EM&F). W tym roku przypada 35. rocznica obecności marki na rynku. Dynamiczny rozwój sieci rozpoczął się w roku 2000 powołaniem samodzielnej spółki Smyk sp. z o.o. Obecnie sieć sklepów obejmuje ponad 100 punktów sprzedaży zlokalizowanych w najatrakcyjniejszych centrach handlowych w Polsce, w Rosji, na Ukrainie, w Turcji i w Rumunii.

Grupę EM&F tworzą spółki o profilu operacyjno-handlowym oraz NFI Empik Media & Fashion SA jako spółka holdingowa. W skład wchodzą Grupa Smyk (zabawki i artykuły dziecięce), Szkoły Językowe oraz segment Moda i Uroda (marki modowe i kosmetyczne). Grupa rozwija model biznesowy w oparciu o własne marki i koncepty handlowe oraz o marki franczyzowe i licencjonowane. EM&F działa na rynku polskim, rosyjskim, ukraińskim, czeskim, słowackim, niemieckim, rumuńskim i tureckim.