Salon Vagabond

Szwedzka firma Vagabond, właściciel salonów obuwniczych planuje w 2013 roku otworzyć kolejne punkty sprzedaży w centrach handlowych. – Mamy już podpisaną umowę najmu ze spółką TriGranit na lokal w kompleksie Poznań City Center. Staramy się również uruchomić sklep w Galerii Krakowskiej. Chcielibyśmy mieć po dwa salony w dużych miastach Polski – powiedział redakcji Retailnet.pl Przemysław Hetko dyrektor zarządzający Vagabond Polska sp. z o.o.

– Cały czas prowadzimy rozmowy z wynajmującymi. Jednak nie zawsze są one łatwe. Poszukujemy w galeriach handlowych lokali o średniej powierzchni 100 mkw. Ponadto w Europie będziemy rozwijać sieć salonów w Niemczech, gdzie mamy bardzo dużo odbiorców hurtowych. Skupimy się również na rynku rosyjskim, który generuje dla spółki wysokie zyski – podkreśla Hetko.

Spółka Vagabond Polska sp. z o.o. została zarejestrowana w Polsce we wrześniu 2006 roku. Jej właścicielem jest firma Vagabond International AB. Obecnie na terenie kraju funkcjonują cztery butiki marki Vagabond w centrach handlowych w Złotych Tarasach (Warszawa), w Manufakturze (Łódź), Pasażu Grunwaldzkim (Wrocław) oraz w Galerii Bałtyckiej. Średnia powierzchnia otwieranych butików wynosi 100 mkw. Spółka prowadzi również sklep internetowy dla polskich klientów http://www.vagabond.com/vagabond_home.aspx?isoCode=PL. Wszystkie e-sklepy obsługiwane są przez centralę w Szwecji.

Vagabond International AB to szwedzka firma rodzinna, która powstał w latach 60. i zajmuje się produkcją i sprzedażą obuwia. Butiki Vagabond zlokalizowane są w 25 krajach. W Europie jest ponad 40 salonów firmowych. Znajdują się m.in. w Szwecji, w Finlandii, w Danii, w Niemczech, w Czechach, na Węgrzech, w Rosji, we Francji, na Litwie, na Ukrainie, w Kazachstanie, w Turcji, w Wielkiej Brytanii. Spółka Vagabond w roku obrotowym 2011-2012 osiągnęła obroty na poziomie 47 mln euro.