Sklep Yves Rocher
Sklep Yves Rocher

W Polsce obecnie działa 97 drogerii francuskiej sieci Yves Rocher. Jak poinformowali redakcję Retailnet.pl przedstawiciele firmy, w planach jest otwarcie w kolejnym roku 4-5 nowych sklepów.

Za ekspansję sieci na polskim rynku odpowiada firma Yves Rocher Polska sp. z o.o. Średnia powierzchnia jaką zajmują sklepy firmy w naszym kraju to około 40 mkw. Większość  placówek znajduje się w centrach handlowych zarówno w dużych, jak i średnich miastach. W Polsce salony otwiera zarówno spółka Yves Rocher, jak również franczyzobiorcy. Na chwilę obecną w kraju działa 21 salonów franczyzowych. W roku 1990 powstał pierwszy sklep firmowy w Warszawie, a od 1991 firma rozwija sieć sklepów w całym kraju.

Marka należąca do firmy Groupe Yves Rocher posiada łącznie na świecie ponad 2 tysiące sklepów zarówno w obiektach handlowych, jak i przy ulicach handlowych.

W salonach Yves Rocher pracuje około 15 tys. osób, z czego 7 tys. w samej Francji. Yves Rocher jest firmą rodzinną. Zajmuje się zarówno sprzedażą, jak i dystrybucją własnych produktów. W 2011 roku firma osiągnęła obroty na poziomie ponad 2 mld euro. Grupa sprzedaje swoje produkty zarówno w salonach stacjonarnych, jak i w sklepie internetowym. Do tej pory dużą popularnością wśród klientów cieszy się także forma sprzedaży za pośrednictwem katalogów wysyłkowych. Marka ze swoimi salonami obecna jest w 80 krajach i ma ponad 30 mln klientek na całym świecie.

Firma została założona w 1959 roku przez Yves’a Rochera w La Gacilly, w Bretanii. W 1969 r. otworzył on pierwszy sklep w Paryżu. Firma oferuje ponad 700 kosmetyków  do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, oraz dla potrzeb higieny i makijażu. Yves Rocher poza kosmetykami dla kobiet, ma w sprzedaży również linię preparatów dla mężczyzn.