Alfa Centrum Gdańsk

Na początku 2013 roku na pierwszym piętrze Alfa Centrum w Gdańsku zostaną otwarte dwa sklepy Grupy Inditex – Stradivarius i Bershka. Sklep Stradivarius zajmie powierzchnię 454 mkw. Powierzchnia Bershki będzie wynosiła  734 mkw.

Bershka i Stradivarius to pierwsze sklepy z Grupy Inditex, które zostaną otwarte w Alfa Centrum Gdańsk. Obecnie w obiekcie funkcjonuje około 80 sklepów i punktów usługowych. Jak dowiedziała się redakcja Retailnet, na początek przyszłego roku zaplanowano także otwarcie Piekarni Raszczyk prowadzonej przez lokalnego przedsiębiorcę oraz przeniesienie salonu Mohito z parteru na pierwsze piętro.

Alfa Centrum w Gdańsku ma 15, 5 tys. mkw. powierzchni handlowej. Ofertę obiektu uzupełnia  kino oraz ściana wspinaczkowa. Za wynajem powierzchni handlowej odpowiedzialny jest Marcin Ziółkowski, Leasing Manager ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o.

Zarządcą Alfa Centrum jest firma ECE. Firma specjalizuje się w inwestycjach w śródmiejskie galerie handlowe. Realizuje również obiekty wielofunkcyjne, biurowe, transportowe i specjalnego zastosowania. ECE działa w Europie od 40 lat natomiast w Polsce już ponad 10 lat.