Sklep Media Markt
Sklep Media Markt

W Centrum Handlowym Jantar w Słupsku na przełomie marca i kwietnia 2013 roku zostanie otwarty pierwszy w mieście sklep sieci elektronicznej Media Markt.

– Rozpoczęliśmy już rekrutację na stanowiska kierownicze w słupskim sklepie. Potem będziemy przyjmować pracowników na inne stanowiska. Łącznie w sklepie zostanie zatrudnionych około 50 osób – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet.pl Wioletta Batóg, rzecznik prasowy sieci Media Markt w Polsce. – Salon w Słupsku będzie mierzył nieco ponad 3 tysiące metrów kwadratowych powierzchni.

Sklep w Słupsku będzie 47. lokalizacją Media Markt w Polsce. Rok 2012 firma Metro Group zakończy z liczbą 46 salonów marki. W 2013 roku firma planuje łącznie 2 lub 3 nowe otwarcia sieci elektronicznej.

Salon w słupskim Centrum Handlowym Jantar znajdzie się w miejscu, w którym wcześniej działał hipermarket sieci Real. Powierzchnię około 8 tys. mkw. po operatorze spożywczym, poza sklepem Media Markt, zajmie supermarket Intermarche. Będzie on mierzył około 3 tys. mkw. Pozostałe 2 tys. mkw. zajmą kolejni najemcy.

CH Jantar, należące do Mayland Real Estate to największy obiekt handlowy w Słupsku. Po ostatniej rozbudowie, która zakończyła się w 2012 roku jego powierzchnia wzrosła do 46 tys. mkw. W galerii obecnych jest większość marek należących do grupy Inditex, sklepy grupy LPP, Rossmann, Jula czy Multikino.

Metro Group jest międzynarodowym koncernem handlowym, obecnym w 33 krajach świata. W Polsce grupa jest obecna poprzez swoje sieci dystrybucyjne od połowy lat 90-tych. Siedziba grupy mieści się w Düsseldorfie w Niemczech. Do grupy poza siecią Media Markt, należała także sieć hiepermarktów Real. 30 listopada 2012 r. Metro Group podpisało z francuskim przedsiębiorstwem handlowym Groupe Auchan porozumienie o sprzedaży sieci Real w Europie Wschodniej, w tym także w Polsce.