Wizualziacja CH Rywal po rozbudowie
Wizualziacja CH Rywal po rozbudowie

Funkcjonujące od 2007 roku Centrum Handlowe Rywal w Białej Podlaskiej po rozbudowie będzie miało 25 tys. mkw. Do grona najemców dołączy m.in. nowa marka należąca do grupy LPP.

W połowie grudnia 2012 roku, zgodnie z harmonogramem rozpoczęły się prace rozbiórkowe dawnej siedziby Kredyt Banku – obiektu stojącego w miejscu, w którym ma rozpocząć się budowa kolejnej części Centrum Handlowego Rywal.

Rozbiórka, jak poinformował inwestor, potrwa w przybliżeniu miesiąc. Inwestor, w drodze konkursu wyłoni generalnego wykonawcę, który na działce o powierzchni 3,3 tys.mkw., ulokowanej na rogu ulicy Prostej oraz Brzeskiej zrealizuje projekt rozbudowy obiektu. Plan architektury opracowało warszawskie biuro projektowe Król. Projektowanie architektoniczne.

Zgodnie z planem nowa, rozbudowana część będzie stanowiła oddzielny budynek połączony z już istniejącym. Powierzchnia obiektu po rozbudowie wyniesie ponad 25 tys.mkw. Nowy obiekt, podobnie jak ten już istniejący będzie posiadał trzy kondygnacje. Na poziomie zero przewidziany jest dodatkowy parking na około 170 miejsc (łącznie obiekt będzie posiadał 268 miejsc parkingowych). Poziom pierwszy oraz drugi wypełnią lokale handlowo-usługowe oraz sale kinowe.

– Już dziś możemy potwierdzić obecność dobrze wszystkim znanej marki H&M. Mieszkańcy będą mogli również dokonać zakupów w takich sklepach, jak Martes Sport czy CCC. Równolegle prowadzimy rozmowy z innymi brandami, jednak dopóki umowy najmu nie zostaną podpisane, nie możemy ujawniać szczegółów – mówi Katarzyna Czajkowska, reprezentująca BPF Inwestor.

Przewiduje się, że pierwsze prace budowlane rozpoczną się wiosną i potrwają około roku. Oficjalne otwarcie rozbudowanego centrum zaplanowano na wiosnę 2014 roku.

Przypomnijmy, BPF Inwestor w grudniu ubiegłego roku, w drodze przetargu zakupił od Urzędu Miasta kolejną działkę sąsiadującą z obecnym budynkiem Rywal. Inwestor nie zdradza jeszcze, jakie kolejne inwestycje przewiduje na niej zrealizować.