Dekada Olsztyn
Dekada Olsztyn

Po kilku miesiącach od otwarcia, komercjalizacja sieci obiektów handlowych Dekada w Olsztynie i Myślenicach została ukończona osiągając 100 proc. wynajmu powierzchni handlowej. Pozostałe obiekty funkcjonujące w Krakowie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie wynajęte są w co najmniej 90 proc.

Wszystkie działające centra handlowe Dekada, jak informują przedstawiciele spółki BOIG Property Consulting odpowiadającej za komercjalizację obiektu, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród najemców. W części obiektów proces komercjalizacji został ukończony. W centrach, gdzie są jeszcze nieliczne wolne powierzchnie handlowe, negocjowane są ostatnie umowy najmu.

– Dekady  cieszą się dużym powodzeniem u najemców, o czym świadczy zakończony proces komercjalizacji obiektów w Olsztynie i Myślenicach oraz 97 proc. wynajętej powierzchni w Dekadzie Skierniewice. Prowadzimy obecnie rozmowy na temat wynajmu ostatnich wolnych powierzchni w pozostałych obiektach – mówi Radosław Gadomski, Commercial Director w firmie  BOIG Property Consulting. – Format obiektów Dekada, jakim jest convenience shopping center, wymaga uważnego doboru najemców z różnych branż, aby klienci w jednym miejscu mogli zrobić wszystkie najpotrzebniejsze zakupy. Najemcami są znane marki handlowe, które klienci lubią i do których są przyzwyczajeni – dodaje R. Gadomski.

Format obiektów uzupełnia ofertę  regularnych, dużych centrów handlowych.

– W ostatnich kilkunastu latach rynek nowoczesnych powierzchni handlowych bardzo się rozwinął. Deweloperzy budowali coraz większe galerie i wzbogacali je o nowe funkcje – rozrywkę, kulturę, sport. Ogrom tych galerii sprawił, że zrobienie tam szybkich zakupów jest po prostu niemożliwe. Realizowane przez nas obiekty są inne. Centra handlowe Dekada zlokalizowane są w centrach miast lub dużych osiedli mieszkaniowych, dlatego klienci mogą zrobić w nich zakupy po drodze z pracy lub ze szkoły. Dodatkowo, łatwy dostęp do sklepu z ulicy, wygodny parking dla zmotoryzowanych oraz krótkie kolejki do kas, gwarantują naszym klientom  wygodne, a przede wszystkim szybkie  zakupy – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty.

Format galerii docenia także Sławomir Misiak, dyrektor działu ekspansji Rossmann. – Nasze drogerie działają w 5 centrach handlowych Dekada w: Myślenicach, Skierniewicach, Sieradzu, Krakowie oraz Olsztynie. Jesteśmy zadowoleni zwłaszcza z działalności Rossmanna w Myślenicach i Olsztynie – komentuje S. Misiak. – Duża liczba mieszkańców w obszarze oddziaływania sklepu, dobra lokalizacja oraz dopasowanie wielkości obiektów handlowych do potrzeb mieszkańców zaowocowały wysoką frekwencją i satysfakcjonującymi obrotami. Widać, że galerie przyjęły się i są chętnie odwiedzane przez klientów.

Dekada w Myślenicach to pierwszy z sieci obiektów zrealizowanych przez Grupę Dekada. W centrum handlowym  zintegrowanym z myślenickim dworcem PKS, na powierzchni 3,4 tys. mkw. znajduje się Tesco, Empik, Altero, Rossmann, CCC, Pepco, Apteka Zdrowie, Laura Messi, Play, Ale Cafe, T-Mobile, Brugi oraz Świat Dziecka.  W Dekadzie Olsztyn na powierzchni 3,7 tys. mkw. znalazło się 14 salonów, m.in. Takko Fashion, Textil Market, Centro, CCC , Rossmann, operator spożywczy Biedronka oraz  Empik.