Sklep Krakowski Kredens
Sklep Krakowski Kredens

– Koncentrujemy się na rozwoju w największych miastach w Polsce. Nowe salony Krakowski Kredens będą otwierane w największych i najnowocześniejszych centrach handlowych. Łącznie  planujemy około 10 otwarć w tym roku – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Jerzy Mazgaj, prezes zarządu i dyrektor generalny Alma Market SA. Spółka Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska SA rozpoczęła działalność w maju 2007 roku. W ramach prowadzonej działalności tworzy produkty spożywcze z segmentu premium pod nazwą Krakowski Kredens oraz rozwija własną sieć sprzedaży. 100 proc. udziałów w spółce posiada Alma Market SA. W skład marki wchodzi kilkanaście linii produktowych. W początkowej fazie rozwoju marki produkty Krakowskiego Kredensu były dystrybuowane poprzez sieć stoisk w delikatesach Alma. Obecnie dostępne są także poprzez sieć samodzielnych punktów sprzedaży w prestiżowych dzielnicach dużych miast.

Obecnie działają 42 sklepy w tym także stoiska handlowe pod szyldem Krakowski Kredens. Ich łączna powierzchnia wynosi  ponad 2, 3 tys. mkw. Dodatkowe powierzchnie zajmują stoiska handlowe w sieci Delikatesów Alma. Średnia powierzchnia sklepu wynosi 55 mkw.

Produkty Krakowskiego Kredensu znajdują się w ofercie każdego sklepu Alma Delikatesy oraz w ofercie sklepu internetowego prowadzonego przez Alma Market. Pierwsze stoisko sieci Krakowski ruszyło w 2007 roku w delikatesach Alma w Starym Browarze w Poznaniu. Pierwszy flagowy sklep firmowy ruszył w Warszawie latem 2007 roku przy ulicy Nowy Świat.

Docelowo sieć ma liczyć ponad 100 placówek w największych polskich miastach. Jak przekonuje zarząd spółki, rosnący popyt na produkty marki sprawia, że firma zamierza rozwijać sieć także poza granicami kraju ( pierwszy sklep działa już we Francji).

Spółka Alma Market powstała w Krakowie w 1991 roku i od lipca 1994 roku jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W ramach grupy kapitałowej posiada 50 proc. akcji w spółce Krakchemia SA oraz 100 proc. udziałów w spółkach: Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska SA , Alma Development sp. z o.o.- obsługującej segment nieruchomości, Paradise Group sp. z o.o. oraz w siedmiu spółkach celowych.