Pijalnia Czekolady E.Wedel
Pijalnia Czekolady E.Wedel

Spółka, do której należy sieć Pijalnie Czekolady E.Wedel zakończyła rok 2012 z liczbą 16 placówek. Pijalnie czekolady znajdują się zarówno w centrach handlowych, jak i przy najbardziej uczęszczanych ulicach. Sieć tworzy 11 pijalni czekolady własnych oraz 5 placówek franczyzowych.

– Obecnie nasza firma opracowuje strategię ekspansji na terenie kraju w 2013 roku. W ciągu najbliższych tygodni będziemy mogli ujawnić liczbę placówek, które będziemy chcieli otworzyć. Na tę chwilę zaakceptowana jest nowa lokalizacja we Wrocławiu – mówi Magdalena Chojnacka Gresle, odpowiedzialna za kontakt z mediami z firmy Pijalnie Czekolady sp . z o.o.

Firma zapowiada otwarcia w tym roku nie tylko w centrach handlowych, ale także przy ulicach.

– Potencjał lokalizacji w centrach handlowych jest bardzo duży, dlatego ekspansja marki musi opierać się na tego typu obiektach handlowych. Nie mamy sprecyzowanego typu galerii handlowej, w którym otwierane są nasze pijalnie. Lokale mogą powstawać zarówno w największych obiektach w miastach, jak i tych mniejszych powierzchniowo. Podobnie jest z wyborem miast. Nie opieramy naszego rozwoju tylko na otwarciach w największych miastach. Szczególnie dotyczy to naszego rozwoju w oparciu o placówki franczyzowe. Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju propozycje tego typu – dodaje Magdalena Chojnacka Gresle.

Sieć Pijalnie Czekolady E.Wedel należy do firmy Pijalnie Czekolady sp. z o.o.