Kolekcja marki Lindex

Spółka Lindex zamierza rozszerzać sieć sklepów w Polsce. – Pierwszy punkt w tym roku zostanie otwarty w Centrum Handlowym Europa Centralna w Gliwicach. Natomiast o dalszych planach będziemy mogli poinformować na początku lutego 2013 roku. Wówczas Grupa Stockmann, właściciel spółki Lindex poda szczegółowe informacje – powiedziała redakcji Retailnet.pl Katarzyna Kopyra Expansion Manager Poland, Lindex sp. z o.o.

Jak wcześniej informowała Katarzyna Kopyra – spółka Lindex jest zainteresowana przede wszystkim istniejącymi galeriami i centrami handlowymi położonymi w dużych miastach.

Lindex prowadzi własne sklepy, kierując pracami w Polsce z centrali w Pradze. Średnia powierzchnia najmu dla sklepów wynosi 650-750 mkw. Obecnie Lindex prowadzi łącznie około 430 sklepów w Szwecji, Norwegii, Finalndii, Republikach Bałtyckich, Republice Czeskiej, Słowacji, Rosji, Polsce, Bośni i Hercegowinie oraz na Bliskim Wschodzie. W Europie Środkowej posiada 26 sklepów, w tym pięć w Polsce m.in. w Galerii Victoria w Wałbrzychu, Cuprum Arena w Lublinie, w CH Agora Bytom, Silesia City Center w Katowicach. Lindex oferuje odzież damską oraz dziecięcą, bieliznę i akcesoria, takie jak pierścionki, czy kolczyki.

Sprzedaż firmy Lindex w grudniu 2012 roku w lokalnych walutach wzrosła o 2,8 proc. na wszystkich rynkach, z wyjątkiem Norwegii.

Od grudnia 2007 roku Lindex jest częścią notowanej na giełdzie w Helsinkach fińskiej Grupy Stockmann. Spółka jest jednym z trzech segmentów biznesowych grupy. Dwa pozostałe to sieć domów towarowych Stockmann oraz sieć odzieżowa Seppälä. Grupa Stockmann prowadzi działalność w Finlandii, Szwecji, Norwegii, Rosji, Estonii, na Litwie i Łotwie oraz w Czechach.