Stary Rynek w Łomży
Stary Rynek w Łomży

Władze Łomży po raz trzeci ogłosiły przetarg na realizację w formie partnerstwa publiczno-prywatnego centrum handlowo-komunikacyjnego. Poprzednie dwa przetargi nie wyłoniły zwycięzcy.

Jak usłyszeliśmy w Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego w Łomży działka na sprzedaż znajduje się w ścisłym centrum miasta i jest obecnie najbardziej atrakcyjną nieruchomością tego typu sprzedawaną przez miasto.

– Teren doskonale nadaje się pod działalność handlową, więc może zostać tam wybudowana galeria handlowa mierząca do 15 tys. mkw. Obiekt może składać się z jednego głównego budynku lub kilku tworzących kompleks – usłyszeliśmy w Centrum Obsługi Inwestora UM w Łomży. – Wybudowany obiekt może ponadto pełnić funkcje: transportowe, administracyjne, handlowe, usługowe, biurowe, hotelowe, rozrywkowe i gastronomiczne. Może też świadczyć usługi bankowe i usługi ubezpieczeniowe. Jedynym warunkiem jest to, by pełnił też rolę centrum komunikacyjnego. Wartość inwestycji szacowana jest od 45 do 80 mln złotych.

Termin nadsyłania wniosków upływa 18 marca bieżącego roku, ale istnieje możliwość wydłużenia go o kolejne dwa tygodnie. Powierzchnia działki wynosi prawie 15,7 tys. mkw. i może zostać powiększona o prawie 7 tys. mkw.