Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova SA

Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova SA oczekuje, że udział jej spółki w marcowej edycji SCF 2013 będzie równie owocny, jak na wrześniowych targach. – Jak co roku firma P.A. Nova SA, będzie uczestniczyć w Shopping Center Forum. Głównym naszym projektem, który będzie omawiany z uczestnikami targów to Galeria Galena w Jaworznie. Projekt ten został zaprezentowany po raz pierwszy podczas ubiegłorocznych targów. Rozpoczęliśmy komercjalizację Galeny i do chwili obecnej mamy uzgodnione powierzchnie najmu z największymi najemcami modowymi, najemcami z branży obuwniczej i drogeryjnej. Podczas nadchodzących targów mamy nadzieję spotkać się z kolejnymi potencjalnymi najemcami zarówno modowymi jaki i reprezentującymi inne branże. Chcemy omówić ich zapotrzebowania na powierzchnie handlowe oraz uściślenia konkretnej lokalizacji w galerii – powiedziała Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova SA.

W I połowie 2013 roku rozpoczną się prace budowlane przy Galerii Galena w Jaworznie. Obecnie trwa proces komercjalizacji Galerii Galena oraz trwają ostatnie prace związane z dostosowaniem projektu galerii do oczekiwań najemców wielkopowierzchniowych. Otwarcie Galerii Galena planowane jest na wiosnę 2015 roku.

Galeria Galena powstanie w centrum miasta Jaworzno. Dogodna lokalizacja zapewni łatwy i wygodny dostęp zarówno dla ruchu pieszego, jak również dla ruchu samochodowego. Powierzchnia handlowa galerii wynosi 44,5 tys. mkw. Na dwóch kondygnacjach obiektu powstanie 95 sklepów. Wiele umów najmu zostało już podpisanych. Wiadomo, że operatorem spożywczym galerii zostanie Tesco. Prowadzone są rozmowy z dwoma operatorami DIY oraz dwoma operatorami RTV AGD. Na terenie galerii powstanie również 6-salowe kino. Do dyspozycji klientów zostanie oddanych ok. 1000 miejsc parkingowych.

P.A. Nova SA oferuje kompleksową obsługę inwestycji budowlanych. Spółka posiada również własne obiekty handlowe. Są to galerie i parki handlowe w miejscowościach do 100 tys. mieszkańców: w Przemyślu, Kędzierzynie Koźlu, Kluczborku, Stalowej Woli, Chorzowie, Raciborzu i Andrychowie.

Galeria Galena będzie jednym z 25 projektów prezentowanych na konferencji Shopping Center Forum 2013 Spring Edition, która odbędzie się 7 marca 2013 roku w Hotelu Hilton w Warszawie. W jednodniowej edycji wiosennej Forum bierze udział 600 uczestników. Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie www.scf.retailnet.pl.