Wizualizacja Galerii Jagiellońskiej

Urząd Miasta w Białymstoku wydał zgodę na budowę centrum handlowo-usługowego Galeria Jagiellońska o powierzchni całkowitej 110 tys. mkw. Dokument uprawomocni się w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Pozwolenie na budowę uruchamia proces wyboru wykonawcy projektu. Z chwilą rozstrzygnięcia przetargu, spółka przystąpi do realizacji inwestycji. Zgodnie z harmonogramem, ma to nastąpić wiosną 2013 roku.

– Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony najemców, którzy doceniają świetną lokalizację i nowoczesną architekturę galerii, a także koncepcję uczynienia z niej miejsca spotkań dla białostoczan. Jesteśmy bliscy sfinalizowania pierwszych umów – powiedziała Anna Konkel, członek zarządu Galerii Jagiellońskiej.

Galeria Jagiellońska powstaje przy ulicy Jurowieckiej, w centrum Białegostoku. Oprócz części handlowo-usługowej, gdzie znajdą się sklepy, restauracje i strefa rozrywkowa z 8 salowym kinem, w budynku przewidziano powierzchnie biurowe, a także miejsce na hotel. Na 50 tys. mkw. powierzchni przeznaczonej pod wynajem (GLA) znajdować się będzie około 150 sklepów, duża strefa rozrywki z lokalami gastronomicznymi. Odbiór inwestycji planowany jest na koniec 2014 roku.

Autorem koncepcji architektonicznej obiektu jest biuro architektoniczne Chapman Taylor, które posiada wieloletnie doświadczenie na rynku retailowym w Polsce oraz za granicą.

Projekt realizują wspólnie: spółka J.W. Wind sp. z o.o. której udziałowcem jest Józef Wojciechowski, główny akcjonariusz J.W. Construction Holding SA oraz Jagiellonia Białystok Sportowa Spółka Akcyjna.

J.W. Construction to największy polski deweloper mieszkaniowy, obecny przede wszystkim w Warszawie, ale także w innych miastach kraju: Łodzi, Gdyni i Katowicach oraz za granicą. Spółka jest liderem na warszawskim rynku mieszkaniowym, gdzie prowadzi działalność deweloperską od 1993 roku. Firma, oprócz realizowania projektów deweloperskich, zajmuje się także działalnością budowlaną jako generalny wykonawca większości inwestycji. J.W. Construction jest właścicielem i operatorem sieci Hoteli 500, na którą składają się 4 hotele: w Zegrzu, Strykowie, Tarnowie Podgórnym, Cieszynie. 4 czerwca 2007 r. firma zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.