CH Millenium Hall
CH Millenium Hall

W Centrum Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie pojawił się nowy najemca. Swój salon otworzyła firma Diesel. Właściciel na potrzeby salonu wynajął lokal o powierzchni około 100 mkw., który znajduje się na poziomie O.

Diesel dzięki wysokiej jakości oferowanych produktów, szybko stał się jedną  z najbardziej rozpoznawalnych marek ekskluzywnych. Obecnie posiada około 300 własnych salonów, jednak ubrania i dodatki Diesla dostępne są w ponad 5 tys. miejsc.. Chociaż główna siedziba nadal znajduje się w Molvenie na północy Włoch, Diesel obecny jest w 80 krajach na całym świecie.

Millenium Hall to centrum kulturalno-handlowe na Podkarpaciu. Powierzchnia centrum to ponad 56 tys. mkw. (GLA), na której znajduje się ponad 200 sklepów. Główni najemcy to: marki grupy Inditex (Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius, Massimo Dutti), H&M, marki grupy LPP (Reserved, Cropp Town, Mohito, House), MaxMara Weekend, Toys”R”US, Media Expert, Multikino, Piotr i Paweł, Stowarzyszenie Siemacha. Deweloperem projektu jest spółka Develop Investment.

Właścicielem marki Diesel jest spółka Diesel S.P.A należąca do grupy Only the Brave s.r.l. Założycielem grupy jest fundacja, która prowadzi takie marki jak Diesel, 55DSL, Maison Martin Margiela oraz Victoria & Rolf. Diesel posiada w Europie ponad 100 sklepów. Swoje produkty Diesel sprzedaje także w sklepie internetowym, ale bez możliwości wysyłki do Polski. Na terenie kraju za rozwój sieci jest odpowiedzialna spółka Wolw-Pol. Obecnie w Polsce działa sześć sklepów Diesel. Trzy z nich znajdują się w galeriach handlowych. Salony marki Diesel mają najczęściej powierzchnię 150 – 200 mkw.