Tomasz Ciąpała, wiceprezes ds. strategii Lancerto SA

– Jesteśmy w trakcie rozmów negocjacyjnych w sprawie otwarcia naszego konceptu w kilku galeriach handlowych w Polsce. Nie chciałbym oszacować ile z tych rozmów zakończy się porozumieniem. Z całą pewnością otworzymy 13 marca nasz kolejny sklep outletowy Lancerto w Factory Warszawa Annopol. O pozostałych projektach będziemy informowali na bieżąco po podpisaniu umów – powiedział portalowi Retailnet Tomasz Ciąpała, wiceprezes ds. strategii Lancerto SA.

– Strategia spółki zakłada otwieranie butików Lancerto w centrach handlowych. Koncentrujemy się na większych miastach, powyżej 100 tys. mieszkańców. Do tej pory inwestowaliśmy w butiki zarówno w istniejących galeriach jak i w nowo budowanych. Nie mamy tutaj wyraźnych preferencji. Analizujemy każdy dostępny projekt.

– W 2012 roku otworzyliśmy pięć nowych salonów, a trzy gruntownie przebudowaliśmy w nowej koncepcji.

– Dla nas rok 2012 był rokiem dużych inwestycji. Oprócz samych salonów, otworzyliśmy nowy magazyn logistyczny, usprawniliśmy działania operacyjne oraz przeprowadziliśmy liczne, bardzo szczegółowe badania konsumenckie w całej Polsce. Przekonaliśmy się, iż był to rok w którym rynek klasycznej mody męskiej z całą pewnością się skurczył, a średni paragon zmalał. Był to rok klienta. Myślę, że rok 2013 będzie rokiem stabilizacji wartości całego rynku klasycznej mody męskiej. – dodał Tomasz Ciąpała.

Lancerto SA specjalizuje się w produkcji oraz dystrybucji klasycznej mody męskiej. Firma powstała w 2007 roku. Lancerto zatrudnia blisko 300 osób, z czego 200 pracowników to krawcy. W ramach sieci Lancerto działa 26 salonów w centrach handlowych m.in.: w NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim, Galerii Echo Kielce, czy w Outlet Park Szczecin. Powierzchnia otwieranych salonów wynosi od 80 do 120 mkw. w zależności od wielkości miasta. Sklep Lancerto w Factory Warszawa Annopol będzie dysponował powierzchnią 130 mkw.

Kolekcje Lancerto sprzedawane są nie tylko w Polsce, ale także na Litwie, Łotwie oraz w Estonii. Salony Lancerto oferują pełny asortyment mody męskiej: garnitury, smokingi, marynarki, spodnie,