Logo Takko Fashion

Właściciel sieci dyskontowej Takko Fashion planuje uruchomić 50 sklepów w Europie w okresie od lutego do kwietnia 2013 roku. Prawie 30 salonów zostanie otwartych w Niemczech, ale powstaną także placówki w Polsce, na Słowacji, Serbii, Chorwacji, Rumunii, Czechach, na Węgrzech oraz w Holandii, Belgii, Austrii i we Włoszech. Tym samym liczba punktów handlowych Takko Fashion wzrośnie do 1840.

– Jesteśmy zadowoleni, że koncepcja Takko Fashion jest tak dobrze przyjęta przez naszych klientów. Dlatego nadal będziemy rozwijać sieć w całej Europie – powiedział Stephan Swinka, prezes Takko Holding GmbH.

Ponadto spółka planuje otworzyć 150 nowych sklepów w roku obrotowym 2013/2014, który zaczyna się w maju br.

W Polsce za rozwój sieci dyskontowej odpowiedzialna jest spółka Takko Fashion Polska sp. z o.o. Jej właścicielem jest firma Takko Holding Gmbh. W Polsce dotychczas zostało otwartych 65 sklepów. Średnia powierzchnia uruchamianych punktów wynosi od 450 do 500 mkw. W 2013 roku na terenie kraju powstanie 10 nowych sklepów m.in. w CH Europa Centralna w Gliwicach, Galerii Olimpia w Bełchatowie oraz w CH Auchan w Gliwicach i Katowicach.

Takko Fashion z siedzibą w Telgte w Niemczech powstał prawie 30 lat temu. Należy do największych przedsiębiorstw na rynku tekstylnym w Niemczech. Obecnie działa ponad 1,7 tys. sklepów tej sieci w 16 krajach Europy: w Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Czechach, na Węgrzech, Słowacji, w Rumunii, Polsce, Chorwacji, Słowenii, na Litwie, Estonii, Szwajcarii, Włoszech i Serbii. Oprócz centralnego holdingu grupa Takko jest reprezentowana w różnych krajach w oparciu o własny zarząd.

Grupa Takko w roku obrotowym 2011/2012 osiągnęła sprzedaż na poziomie 1,25 mld euro.

Spółką matką grupy Takko jest Salsa Retail Holding DebtCo 1 S.à r.l. Luxemburg. Spółka została założona w grudniu 2010 r. Większość udziałów Grupy Takko znajduje się w posiadaniu funduszu pod zarządem Apax Partners. Jako działający międzynarodowo udziałowiec Apax Partners jest aktualnie reprezentowany w postaci biur w 12 krajach i należy do światowej czołówki globalnych spółek funduszów inwestycyjnych.