Bricomarche
Bricomarche

6 lutego 2013 roku w Tomaszowie Lubelskim odbyło się otwarcie pierwszego sklepu Bricomarché w województwie lubelskim i 87. w Polsce.

W ubiegłym roku Grupa Muszkieterów otworzyła 8 supermarketów Bricomarché, natomiast w tym roku planuje podwojenie tej liczby. Dodatkowo spółka realizuje koncepcję tworzenia kompleksów handlowych, tzw. Rynków Muszkieterów. Dlatego w Tomaszowie Lubelskim obok siebie znajdą się dwa supermarkety:  Bricomarché i Intermarché.

2 tys. mkw. powierzchni sprzedaży nowego Bricomarché podzielone jest na cztery główne działy: budowanie, dekoracja, majsterkowanie oraz ogród, w których klienci mogą znaleźć 24 tys. produktów. Przy sklepie znajduje się również wiata na produkty z działu budowlanego o powierzchni 360 mkw. Obok sklepu znajduje się parking na ponad 170 samochodów.

Przypomnijmy, sklepy sieci Bricomarché lokowane są najczęściej w małych i średnich miastach, co pozwala właścicielom poznać potrzeby i problemy mieszkańców, a przez to dostosować ofertę i politykę cenową do ich wymagań i możliwości. Współpraca z samorządem pomaga lokalizować kolejne sklepy zgodnie z potrzebami mieszkańców.

Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem ponad 200 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu dom i ogród Bricomarché.

Sieć handlowa Grupy Muszkieterów licząca obecnie 181 supermarketów Intermarché oraz 87 sklepów Bricomarché  jest pod względem obrotów największą grupą franczyzową w Polsce w segmencie supermarketów spożywczych i typu dom i ogród. Rozwojem obu sieci kieruje spółka ITM Polska.

Muszkieterowie są obecni w 8 krajach: w Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. Sieć stanowi 3,5 tys. sklepów.