Sklep Badura w Galerii Krakowskiej

Spółka Badura SA, uruchomiła pierwszy w tym roku sklep w centrum handlowym. Salon w Galerii Krakowskiej zajął lokal o powierzchni 70 mkw. i znajduje się na poziomie 1. To 30. punkt handlowy działający w ramach sieci Badura.

Ponadto spółka na 2013 rok ma już podpisaną umowę najmu lokalu o powierzchni 116 mkw. w Poznań City Center oraz w Galerii Katowickiej o powierzchni 85 mkw. Jak informował portal Retailnet Rafał Nowak, dyrektor handlowy ds. rozwoju w Badura SA, cały czas prowadzone są rozmowy z właścicielami centrów handlowych. – Interesują nas przede wszystkim lokalizacje w istniejących galeriach, jak CH Arkadia, Galeria Mokotów (Warszawa), Galeria Bałtycka (Gdańsk)

Spółka Badura SA powstała w 1982 roku i zajmuje się produkcją i sprzedażą obuwia. Wyroby spółki są sprzedawane zarówno w kraju jak i za granicą. Obecnie w ramach sieci funkcjonuje 30 salonów firmowych. Produkty marki Badura można także kupić za pośrednictwem sklepu internetowego, który funkcjonuje od 2011 roku. Spółka przede wszystkim otwiera salony w galeriach i centrach handlowych, a także przy głównych ulicach. Preferowana powierzchnia dla sklepów marki Badura to 80-100 mkw.

W 2012 roku otwarto kilka nowych salonów Badura w centrach handlowych m.in. w Galerii Korona Kielce (65 mkw.), w Galerii Rzeszów (pow. 80 mkw.), w Galerii Łódzkiej.