Salon Wólczanka

Spółka Creator Polska, właściciel sieci sklepów Toy Planet planuje do końca kwietnia 2013 roku uruchomić cztery punkty handlowe. Sklepy zostaną zlokalizowane w Ostrowcu Świętokrzyskim, Wejherowie oraz w dwóch centrach handlowych: Galerii EMKA (Koszalin) i CH Platan w Zabrzu.

Obecnie w ramach sieci Toy Planet działa ponad 30 sklepów. Większość z nich to sklepy własne, a kilka funkcjonuje na zasadzie franczyzy. Sklepy sieci znajdują się m.in. w CH Max w Chrzanowie, w Galerii Przymorze w Gdańsku, CH M 1 w Krakowie, Galerii Łódzkiej, CH Karolinka w Opolu, w CH Plaza w Sosnowcu.

Operatorem i pomysłodawcą koncepcji sieci Toy Planet jest firma Creator z Wrocławia działająca od 2001 roku. Pierwszy sklep sieci uruchomiono dwa lata później we Wrocławiu. W kolejnych latach otwarto sklepy także w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu. Format sklepów franczyzowych spółka wprowadziła w 2006 roku i systematycznie go rozwija.

Salony Toy Planet zlokalizowane są głównie w centrach handlowych i przy handlowych ulicach miast powyżej 20 tys. mieszkańców. Otwierane sklepy mają powierzchnię od 80 mkw. do 150 mkw.

Sieć Toy Planet oferuje zabawki m.in. takich marek jak: Lego, Mattel, Hasbro, Fisher Price, Hape, Tomy, Tolo, Cobi, Epee, Sassy, Burago, Maisto, Nikko, Bruder, Carrera, Trefl, Smoby, Klein, Knorr i Artasavi.