Wizualizacja Multicentrum Victoria w Chojnicach

Trwają prace przy realizacji fundamentów pod centrum handlowe Multicentrum Victoria w Chojnicach. Tempo budowy obiektu, mimo zimy, wyprzedza zakładany harmonogram. Otwarcie galerii jest planowane na I kwartał 2014 roku.

– W listopadzie ubiegłego roku wybraliśmy generalnego wykonawcę, konsorcjum Doraco, które w tym samym miesiącu rozpoczęło prace budowlane na terenie inwestycji. – mówi Mariusz Sobol, inwestor centrum. – Aktualnie prowadzone są prace ziemne i fundamentowe przy podwalinach przyszłej galerii. Jesteśmy w stanie ocenić, że realizujemy projekt zgodnie z założonym harmonogramem. Otwarcie Multicentrum Victoria planujemy na I kwartał przyszłego roku.

Na terenie inwestycji zakończono działania związane z porządkowaniem terenu i niwelacją gruntów pod przyszły parking oraz prace rozbiórkowe. Przygotowany jest już wykop pod budynek centrum. Obecnie wykonywane są zabezpieczenia – ścianki szczelne – oraz roboty żelbetowe związane z fundamentami przyszłej galerii Multicentrum Victoria.

Równocześnie trwa aktywny proces komercjalizacji projektu. Pod koniec ubiegłego roku inwestor podpisał umowę najmu z siecią MK Bowling. W Multicentrum Victoria powstanie największa – 12-torowa – kręgielnia w regionie, z klubem muzycznym i gastronomią. Zajmie on powierzchnię ok. 1,6 tys.mkw.

Multicentrum Victoria jest centrum handlowo-rozrywkowym powstającym w Chojnicach. Na czterech kondygnacjach znajdą się m.in.: supermarket spożywczy, 3-salowe kino z salą widowiskową, największa w mieście kręgielnia z klubem muzycznym, centrum medyczne, restauracje i kawiarnie oraz około 80 sklepów. Łączna powierzchnia najmu obiektu wynosi ponad 14 tys. mkw. Dla klientów przewidziano parking na około 500 miejsc. W zasięgu oddziaływania galerii znajdzie się ponad 180 tys. mieszkańców regionu.

Generalnym wykonawcą projektu jest konsorcjum budowlane Doraco. Prace budowlane na terenie inwestycji rozpoczęły się w IV kwartale 2012 roku. Otwarcie Multicentrum Victoria w Chojnicach jest planowane na I kwartał 2014 roku. Koncepcję architektoniczną centrum przygotowała pracownia Arkon Studio. Za komercjalizację obiektu odpowiada firma DTZ. Inwestorem obiektu jest spółka Victoria Sobol s.k.a.