Korczowa Dolina
Korczowa Dolina

Prace związane z budową Hali Lwowskiej przebiegają, jak poinformował inwestor, planowo i zgodnie z założonym harmonogramem. Obiekt powstający w miejscowości Młyny na Podkarpaciu będzie miał 15 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Obecnie, zostały zakończone prace ziemne oraz związane z realizacją fundamentów i  ustawieniem słupów nośnych. Do końca lutego zostaną zakończone roboty związane z podbudową posadzki wraz z infrastrukturą zewnętrzną oraz instalacje sieci kanalizacyjnej sanitarnej i deszczowej.

Generalny wykonawca, firma Rex-Bud z Łodzi obecnie realizuje prace związane z realizacją sieci gazowej, elektrycznej i teletechnicznej, oraz wodociągowej i przeciwpożarowej.

Drugi etap inwestycji Centrum Handlowego Korczowa Dolina położonego w miejscowości Młyny, w odległości 2 km od granicy z Ukrainą, realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013 PARP.

Całkowita wartość budowy Hali Lwowskiej wyniesie ponad 55 mln zł, kwota dofinansowania stanowi wartość prawie 41 mln pln. Inwestor zaplanował otwarcie nowej hali na trzeci kwartał 2013 roku. W Hali Lwowskiej do dyspozycji najemców będzie 15 tys. mkw. powierzchni handlowej, parking powiększy się o kolejne 700 miejsc postojowych.

Przypomnijmy, w sierpniu 2011 roku została otwarta Hala Kijowska, pierwszy z trzech budynków. W kompleksie o łącznej powierzchni całkowitej 70 tys. mkw. i najmu 45 tys. mkw. docelowo funkcjonować będą trzy hale: Kijowska, Lwowska i Doniecka z parkingiem na 2 200 miejsc. W bezpośredniej strefie zasięgu centrum mieszka ponad dwa miliony klientów, łącznie z mieszkańcami oddalonego o 80 kilometrów 800-tysięcznego Lwowa.

Ważnym atutem hal jest duża różnorodność wielkości powierzchni lokali handlowych – od 16 mkw. – z możliwością łączenia modułów. Wśród najemców pierwszej Hali Kijowskiej znajdują się  krajowe i zagraniczne firmy z branży odzieżowej, obuwniczej, sportowej, spożywczej, drogeryjnej, RTV/AGD, budowlanej i wyposażenia wnętrz.