Cinnabon
Cinnabon

Po otwarciu trzech punktów ciastkarni Cinnabon w Katowicach, Cinnamon Polska sp. z o.o. master franczyzobiorca sieci Cinnabon w Polsce planuje ekspansję w innych dużych miastach na terenie kraju.

– Wrocław to kolejny krok naszego rozwoju. Mamy ambitne plany i chcielibyśmy, by Cinnabon był dostępny dla wszystkich naszych fanów w całej Polsce. Dlatego też szukamy partnerów zainteresowanych popularyzacją Cinnabon w naszym kraju. Po Wrocławiu kolejny punkt pojawi się w Poznaniu w realizowanym Poznań City Center.  O kolejnych lokalizacjach będziemy informować na bieżąco bowiem prowadzimy rozmowy dotyczące lokali na terenie całego kraju. Docelowo planujemy otwarcie 50 ciastkarni w Polsce. Na zbudowanie takiej sieci mamy 8 lat – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Marek Grochowski, dyrektor generalny Cinnabon.

W ciągu ponad roku działania spółki otwarte zostały trzy punkty ciastkarni. Dwa znajdują się w centrum handlowym Silesia City Center, a jeden na niedawno otwartym Dworcu w Katowicach przy budowanej Galerii Katowickiej. W najbliższym czasie planowane jest kolejne otwarcie we Wrocławiu, a do końca roku 2013 zaplanowane jest uruchomienie kolejnych lokali. Spółka właśnie uaktywnia system franczyzowy i jest na etapie rozmów z potencjalnymi franczyzobiorcami.

– Od samego początku istnienia Cinnabon w Polsce spływają do nas zapytania franczyzowe, jednak dopiero teraz możemy podjąć konkretne rozmowy, które będą skutkować otwieraniem pierwszych lokali za zasadzie franczyzy. Franczyza Cinnabon opiera się na bardzo przyjaznych franczyzobiorcy zasadach, dzięki czemu nie musi się on borykać z wieloma problemami technicznymi i organizacyjnymi, które w tym biznesie są często przeszkodą nie do pokonania – mówi Marcin Barczyk członek zarządu firmy Cinnamon Polska sp. z o.o.

Cinnabon to ogólnoświatowa sieć ciastkarni oferująca cynamonowe babeczki zwane rollsami. Marka istnieje od 1985 roku w Stanach Zjednoczonych. Lokale sieci znajdują się w ponad 50 krajach na świecie m.in. w Rosji, Indiach, Japonii, Egipcie, Libii, Kanadzie, Austrii i Izraelu. Obecnie działa ponad tysiąc lokali franczyzowych na całym świecie.

Cinnabon w Polsce zadebiutował w 2011 roku. Master franczyzobiorcą Cinnabon na terenie naszego kraju jest firma Cinnamon Polska sp. z o.o., a osobą odpowiedzialną za ekspansję jest Marek Grochowski, dyrektor generalny Cinnabon Polska.