Galeria Stokrotka
Galeria Stokrotka

Artur Kawa przedstawił nową strategię Stokrotki i zgodnie ze swoimi zapowiedziami zakończył zarządzanie spółką Emperią Holding jako prezes zarządu. Jednocześnie potwierdził on swoją kandydaturę do rady nadzorczej Emperii.

Na stanowisko prezesa zarządu Emperia Holding S.A. Artur Kawa zarekomendował Dariusza Kalinowskiego dotychczasowego wiceprezesa zarządu spółki i prezesa zarządu Stokrotka sp. z o.o., z którym od dziesięciu lat blisko współpracuje i tworzy sukcesy grupy Emperia.

Stokrotka sp. z o.o. powstała w 1994 roku w Lublinie i wchodzi w skład Grupy Handlowej Emperia. Koordynatorem tej grupy jest spółka Emperia Holding S.A., notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Spółka Stokrotka jest właścicielem supermarketów spożywczych oraz delikatesów zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Firma Stokrotka sp. z o.o. poza supermarektami pod własnym logo, buduje także galerie handlowe o tej samej nazwie. W centrach handlowych spółki znajdują się supermarkety Stokrotka, a także sklepy i lokale handlowo-usługowe.

Galerie handlowe Stokrotka znajdują się na osiedlach większych miast, a także w mniejszych miejscowościach. W większości obiektów centralne miejsce zajmuje supermarket Stokrotka. W pasażu funkcjonują lokale handlowo-usługowe takie jak apteki, kwiaciarnie, butiki odzieżowe czy drogerie. Największe centra handlowe Stokrotka mierzą ponad 4,2 tys. mkw. Tego typu obiekt znajduje się m.in. w Tychach. Najemcami galerii Stokrotka są także znane sieci tj. Pepco, Rossmann czy Media Expert. W galeriach poza Stokrotką znajduje się od kilku do kilkudziesięciu najemców.