Kolekcje Jubitom
Kolekcje Jubitom

Od początku 2013 roku firma Jubitom otworzyła jeden firmowy salon z biżuterią w centrum handlowych. Sklep znalazł się w Galerii Krakowskiej.

W najbliższych tygodniach planowane jest otwarcie kolejnego punktu sprzedaży firmy w Centrum Handlowym Silesia City Center w Katowicach.

– Będzie to jeden z naszych flagowych salonów, dlatego długo przygotowywaliśmy się do tego otwarcia. Zależy nam na zrobieniu jak najlepszego wrażenia na klientach południowej części kraju, bo do tej pory rozwijaliśmy się głównie w północnej i środkowej Polsce – mówi w rozmowie z Retailnet Piotr Tomasiewicz odpowiedzialny za ekspansję marki Jubitom.

Firma planuje otworzyć w 2013 roku co najmniej 6 nowych sklepów.

– Cały czas przyglądamy się rozwojowi rynku centrów handlowych. Mamy podpisane umowy najmu z właścicielami kilku tego typu obiektów, które są obecnie w fazie budowy. Sklepy Jubitom znajdą się na pewno w Centrum Handlowym Wzgórze w Gdyni, które jest obecnie rozbudowywane, w CH Poznań City Center, a także w Galerii Bronowice w Krakowie. Łącznie w 2013 i 2014 roku planujemy otworzyć kilkanaście nowych sklepów – dodaje.

Firma w najbliższych latach chce się skoncentrować na rozwoju wyłącznie w największych miastach.

– Obecnie sieć Jubitom tworzy 21 salonów. Wszystkie znajdują się w centrach handlowych. Zależy nam na otwarciach wyłącznie w tego typu obiektach, ponieważ generują one najwyższą sprzedaż produktów. Galerie handlowe umożliwiają sprzedaż przez siedem dni w tygodniu. Najwięcej klientów przychodzi do sklepów w weekendy. Nie wyobrażamy sobie więc ekspansji w lokalach przy ulicach, ponieważ ulice handlowe zamierają w weekend, a sklepy prawie wszystkich najemców są zamknięte. Interesują nas najlepsze centra handlowe – twierdzi Piotr Tomasiewicz.

Salony Jubitom mierzą od 60 do 100 mkw. Wyjątkiem jest największy sklep marki mieszczący się w Bonarka City Center w Krakowie. Zajmuje on powierzchnię 150 mkw. Firma nie przewiduje możliwości otwarcia salonów franczyzowych.

Firma Jubitom Kazimierz Tomasiewicz została założona w 1980 roku. Swoją działalność rozpoczęła od wyrobu i sprzedaży biżuterii srebrnej z bursztynem. Obecnie firma tworzy sieć własnych salonów jubilerskich na terenie kraju, w których oferuje kolekcje biżuterii złotej zarówno z brylantami, jak i z innymi kamieniami szlachetnym, szeroki asortyment obrączek ślubnych oraz biżuterię srebrną.