Sukcesja
Sukcesja

Inwestycja Fabryki Biznesu, Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja w Łodzi, weszła w kolejny etap. Generalny wykonawca zaczął właśnie budowę płyty fundamentowej, która ma być gotowa w maju. W kolejnych miesiącach będą wznoszone ściany i stropy poszczególnych kondygnacji, w grudniu natomiast obiekt znajdzie się pod dachem. Na sezon zimowy 2013/2014 zaplanowane są prace wewnątrz.

Prace budowlane przebiegają zgodnie z harmonogramem. Nie zostały wstrzymane nawet w czasie najtrudniejszych warunków atmosferycznych (marzec był w Łodzi najzimniejszym miesiącem w ostatniej dekadzie). Prowadzone są zgodnie z wymogami certyfikatu BREEAM, Sukcesja ma bowiem być ekoliderem wśród centrów handlowych w regionie, pierwszym w pełni zielonym tego typu obiektem. Projekt architektoniczny został kompleksowo dostosowany do najnowszych kryteriów certyfikacji BREEAM i zatwierdzony przez BRE Global Ltd.

W kompleksie o ponad 121 tys. mkw. powierzchni użytkowej i powyżej 51 tys. mkw. powierzchni najmu znajdą się m.in. galeria handlowa z food courtem (około 170 sklepów i punktów usługowych), dwupoziomowy parking na ponad 1 tys. miejsc oraz duża strefa rozrywkowo-rekreacyjna (w tym 9-salowy multipleks Helios, klub Pure Jatomi Fitness z 300-metrowym tarasem zewnętrznym i plac zabaw z możliwością zostawienia dzieci pod opieką). Strefę zasięgu zamieszkuje blisko 900 tys. osób.

Sukcesja powstaje przy al. Politechniki 5, w jedynym z najdynamiczniej rozwijających się rejonów Łodzi, blisko ścisłego centrum, Międzynarodowych Targów Łódzkich, kampusu Politechniki Łódzkiej, nowego osiedla mieszkaniowego i drogi krajowej nr 1.

Wśród najemców są m.in.: LPP S.A. (salony Reserved, Mohito, Cropp, House i Sinsay), Pure Health & Fitness (jeden z największych w Polsce klubów Pure Jatomi Fitness), Helios S.A., Rossmann, LPP TEX S.A. (sklep Home & You) i Top Secret, a także Lodziarnie Firmowe Grycan, firma Ania Kruk i Cukiernia Sowa. Na zaawansowanym etapie są negocjacje z kolejnymi sieciami handlowymi.

Inwestorem zastępczym jest Metro Properties, a komercjalizację prowadzą zespoły Savills i Fabryki Biznesu. Centrum zostanie oddane do użytku jesienią 2014 roku.