Salon Top Secret
Salon Top Secret

Redan systematycznie rozwija dochodową sieć sklepów franczyzowych marki Top Secret. W Świeciu wystartowała setna placówka prowadzona w tej formie w naszym kraju. Do otwarcia przygotowywane są kolejne sklepy franczyzowe. Rozwój rentownych kanałów dystrybucji będzie miał pozytywny wpływ na osiągane przez grupę wyniki.

– W części modowej w tym roku, zarówno w kraju i za granicą, zakładamy rozwój sieci Top Secret wyłącznie poprzez otwieranie placówek franczyzowych, które są dochodowe. Takich sklepów systematycznie przybywa, co pozytywnie wpływa na realizowane przez nas wyniki. – powiedział Grzegorz Lipnicki, wiceprezes zarządu Top Secret sp. z o.o.

Rozwój sieci sklepów franczyzowych jest intensywny, od początku roku powstały sklepy w Środzie Wielkopolskiej, Galerii Rzeszów, Mielcu, Solvay Park w Krakowie oraz w Kozienicach. W ramach 100 franczyzowych placówek Top Secret 84 działa jako monobrandy, natomiast 16 oferuje także marki Troll i Drywash. W najbliższych tygodniach sieć franczyzowa będzie dalej się powiększała. Do końca kwietnia planowane są otwarcia w Mińsku Mazowieckim, Gostyniu, Brodnicy, Galerii Zabrze oraz w Centrum Ostróda.

– W skali całego bieżącego roku w naszym kraju zostanie  otwartych co najmniej kilkanaście sklepów franczyzowych marki Top Secret. Dynamicznie rozwija się również franczyzowa sieć sklepów na rynku ukraińskim i rosyjskim. Liczba otwarć jest ostatecznie zależna od decyzji naszych partnerów handlowych, ale zakładamy, że na rynku rosyjskim przybędzie kilkanaście nowych placówek, a na Ukrainie sieć powiększy się o kilka nowych sklepów – dodał Grzegorz Lipnicki.

Na koniec 2012 roku na terenie Rosji działało 19 salonów franczyzowych, natomiast 28 na Ukrainie.

Redan SA jest operatorem znanych detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci dyskontów odzieżowych TextilMarket. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej. W Polsce zatrudnia dwa tysiące osób. Sprzedaż prowadzona jest w sieci ponad 500 sklepów detalicznych, w ramach której znajdują się mono i multibrandowe salony oferujące odzież marek Top Secret, Troll i Drywash oraz dyskontowe sklepy Textilmarket.