Avans/Sferis
Avans/Sferis

Dwie spółki rynku Multimedia/RTV/AGD – Domex sp. z o.o. będąca właścicielem elektromarketów funkcjonujących pod logo Avans i Media Expert oraz Sferis sp. z o.o. – podpisały umowę o współpracy handlowej. Jej celem jest zwiększenie potencjału rozwojowego obu sieci handlowych.

Domex posiada 250 elektromarketów pod logo Avans i Media Expert, a także współpracuje z siecią ponad 200 franczyzobiorców. Sferis posiada blisko 200 sklepów, salonów partnerskich, wysp w centrach handlowych, punktów odbioru sklepu internetowego i współpracuje z ponad 100 sklepami niezależnymi pod szyldem Specjaliści RTV i AGD.

Przedstawiciele firm podkreślają, że ich wspólny potencjał wraz z możliwością ekspozycji i prezentacji produktów oraz profesjonalną obsługą w ponad 750 punktach sprzedaży w całej Polsce, znacznie umocni pozycję obu sieci handlowych. Zacieśnienie współpracy między dwiema silnymi spółkami branży Multimedia/RTV/AGD pozwoli sprostać wyzwaniom współczesnego rynku oraz stworzy platformę przyszłego rozwoju.

– Warto zaznaczyć, że decyzja o ścisłej współpracy nie rodzi żadnych zmian prawnych ani personalnych – w sposób znaczący podnosi ona natomiast prestiż obu spółek.  Pracownicy naszych sieci mogą mieć pewność, że pracują dla jednych z największych firm w swoich branżach, a także posiadających największe możliwości rozwoju w przyszłości – mówi Arkadiusz Tomala, prezes Domex sp. z o. o.

– Widoczna odmienność specjalizacji obu sieci pozwala dostrzec szerokie możliwości w zakresie zacieśnienia współpracy stymulującej dalszy rozwoj naszych firm – dodaje Michał Iwanciw,  prezes Sferis sp z o.o.

Umowa o współpracy handlowej pomiędzy Sferis Sp. z o.o. i Domex Sp. z o.o. jest kolejnym krokiem na drodze do umocniania pozycji rynkowej obu spółek. W ubiegłym roku właściciele Domex sp. z o.o. przejęli markę i sieć elektromarketów Avans, natomiast w styczniu br. za zgodą UOKiK sieć elektromarketów należących do Domex sp. z o.o. powiększyła się o kolejne 40 sklepów zakupionych od białostockiej spółki Havo.

Grupa Domex działa w Polsce od ponad 20 lat. Siedziba firmy mieści się w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w Chmielowie koło Tarnobrzega. Grupa Domex to obecnie kilka dynamicznie rozwijających się spółek. Większość z nich powiązana jest z branżą Multimedia/RTV/AGD. Największą ze spółek wchodzących w skład grupy jest Domex sp. z o. o. będąca właścicielem 250 elektromarketów pod dwiema markami – Avans i Media Expert.

Sferis jest dynamicznie rozwijającą się specjalistyczną siecią sprzedaży detalicznej oferującą urządzenia IT i RTV/AGD. Sferis istnieje na rynku od 1992 roku. Od 2007 należy do notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych Grupy Action SA. Wartość spółki budują przede wszystkim salony własne zlokalizowane w najbardziej prestiżowych centrach handlowych największych miast w Polsce, ale także salony partnerskie i stoiska typu wyspa. Sferis w swoich salonach oferuje atrakcyjną gamę produktów i usług dostosowaną do najnowszych trendów w nowych technologiach. Ważnym atutem w rozwoju kolejnych projektów e-commerce jest fakt korzystania przez spółkę z jednego z najnowocześniejszych centrów logistycznych w Polsce pozwalającego na bezproblemową obsługę tysięcy zamówień dziennie.

Przedstawiciele sieci wezmą udział we wrześniowej edycji Shopping Center Forum 2013, która odbędzie się 18/19 września 2013 roku w Warszawie, szczegóły na stronie: fall2013.shoppingcenter.pl