Visualisation of Galeria Katowicka

We wnętrzu galerii realizowanej w Katowicach przez spółkę Neinver, trwają intensywne prace wykończeniowe, m.in. montaż reprezentacyjnych szklanych fasad sklepów zlokalizowanych na drugim piętrze, bezpośrednio pod kielichami.

Fasady ze szkła, jak poinformował inwestor, powstają również na parterze, w lokalach od strony ulic Słowackiego, 3 Maja i placu Szewczyka.

W pasażach i na klatkach schodowych trwają: instalowanie balustrad oraz prace posadzkarskie. W podziemnym parkingu, na którym będzie mogło parkować 1200 samochodów, układana jest docelowa posadzka, która na poziomie -2 została już wykonana na jednej czwartej powierzchni. Rozpoczęło się  malowanie słupów, na których pojawia się oznakowanie informacyjne.

Wkrótce rozpocznie się montaż elewacji, która będzie złożona z ponad 2 tysięcy metalowych paneli. Obecnie na ścianie budynku od strony ul. 3 Maja są zamontowane panele testowe, które zostaną zastąpione docelowymi, po dokonaniu ich ostatecznego wyboru.

Przypomnijmy, hala dworca kolejowego w Katowicach, która została zbudowana w ramach inwestycji, została oddana do użytku w październiku 2012 roku. W ramach wielofunkcyjnego kompleksu komunikacyjno-handlowo-biznesowego, którego częścią jest katowicki dworzec kolejowy, powstał również podziemny terminal komunikacji miejskiej, który został oddany do użytku w lutym 2013 roku.

Kolejna faza inwestycji to już, jak poinformował inwestor, otwarcie Galerii Katowickiej.