Park Handlowy Bielany

Na terenie Parku Handlowego Bielany rozpoczął działalność sklep sieci Jysk. W ten sposób w części meblowej parku nie ma już żadnych wolnych lokali, natomiast poziom komercjalizacji części z pasażem handlowym wynosi obecnie dokładnie 99 proc.
– Pracujemy intensywnie nad tym, by zaoferować naszym klientom kompleksowo wyposażone centrum handlowe, a najemcom coraz lepsze warunki do rozwijania działalności handlowej. Dzięki podpisaniu umowy z firmą Jysk część meblowa jest już wynajęta w całości. Widzimy też, że nasze działania przynoszą efekty, notujemy bowiem wzrost odwiedzalności tej części Parku Handlowego Bielany – mówi Katarzyna Gawlik, dyrektor ds. zarządzania centrami handlowymi w Inter Ikea Centre Group Poland.

Według danych zebranych przez Inter Ikea Centre Group Poland, właściciela i zarządcę Parku Handlowego Bielany, wzrost odwiedzalności części meblowej  systematycznie zwiększał tempo. Wynosił on od 113 proc. w styczniu do 126 proc. w marcu br. w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku.

Jeśli chodzi o poziom pustostanów, to przez ostatnie kilka lat część Parku z galerią handlową (w której znajduje się hipermark Tesco) była niemal bez przerwy wynajęta. Obecnie wolne lokale stanowią zaledwie 1 proc. całej powierzchni najmu w tej właśnie części Parku Handlowego Bielany, podczas gdy część meblowa jest wynajęta w 100 proc. Wynik ten pokazuje duży potencjał Parku Handlowego Bielany oraz jego popularność wśród klientów i najemców. Jak bowiem wskazuje raport firmy Jones Lang LaSalle w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców poziom pustostanów wynosił około 3 proc. i wzrósł o ok. 1 proc. w porównaniu do grudnia 2011 roku. W przypadku Parku Handlowego Bielany jest on obecnie niemal zerowy.

Park Handlowy Bielany to największe centrum handlowe na Dolnym Śląsku. Oferta centrum łączy asortyment wnętrzarski i modowy. Klienci Parku mają do wyboru szeroki wachlarz produktów: zarówno mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, jak również mody. Na terenie Parku znajdują się także punkty usługowe, drogerie, apteka oraz delikatesy Alma i hipermarket Tesco Extra. Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów jest 4000 bezpłatnych miejsc parkingowych.

Już w 2014 roku Park Handlowy Bielany przyjmie gości w nowym, jeszcze większym i nowocześniejszym obiekcie. Będzie mógł zaoferować swoim klientom około 200 sklepów znanych i lubianych marek na ponad 145 tys. powierzchni handlowej. Do dyspozycji klientów będzie też parking z 4700 miejscami postojowymi.