Bershka
Bershka

Należąca do grupy Inditex sieć salonów modowych Bershka powiększy liczbę sklepów na polskim rynku.

– Obecnie w Polsce funkcjonuje 39 sklepów marki Bershka. Wkrótce otworzymy sklepy w centrum handlowym Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim oraz w galerii Mazovia Park w Płocku. Dalszych planów na ten moment nie możemy oficjalnie potwierdzić – poinformowali redakcję Retailnet przedstawiciele marki.

Z ustaleń redakcji wynika, że nowe salony sieci Bershka w tym roku pojawią się jeszcze m.in. w Galerii Solnej w Inowrocławiu, której otwarcie zaplanowano na maj 2013 r. oraz w będących w trakcie budowy Galerii Katowickiej i Poznań City Center. Oba sklepy ruszą wraz z otwarciem obiektów tj. jesienią tego roku.

Plan ekspansji sieci Bershka zakłada także powstanie nowych sklepów w centrum handlowym Atrium Felicity w Lublinie ( będzie to pierwszy salon marki w tym mieście) oraz w Galerii Warmińskiej w Olsztynie. Oba obiekty mają zostać oddane do użytku w 2014 roku.

Sieć Bershka powstała w 1998 roku jako nowa marka grupy Inditex, o nowym profilu handlowym. Firma zajmuje się projektowaniem, produkcją, dystrybucją oraz sprzedażą ubrań w sklepach. Oferta modowa sieci skierowana jest do młodych ludzi dobrze orientujących się w nowych trendach.

W ciągu dwóch lat od powstania marki zostało otwartych 100 punktów sprzedaży. Obecnie, po upływie kilkunastu lat, sieć liczy ponad 750 sklepów w ponad 50 krajach, a sprzedaż produktów Bershka stanowi 10 proc. wszystkich przychodów całej grupy. Suma powierzchni sklepów Bershka to ponad 260 tys. metrów kwadratowych.

Zespół projektantów Bershka składa się z ponad 60 ekspertów. Rocznie sieć wprowadza do sprzedaży ponad 4 tys. różnych produktów.

Sklepy Bershka powstają w najlepszych strefach handlowych każdego miasta i w najbardziej wyróżnionych obszarach głównych centrów zakupów.

Oprócz sieci Bershka Inditex w swoim portfolio posiada także marki: Zara, Pull & Bear, Massimo Dutti, Stradivarius, Oysho, Zara Home oraz nieobecną w Polsce sieć Uterqüe.

Z najnowszego raportu firmy wynika, że Inditex zakończył 2012 rok z liczbą 6009 sklepów swoich marek. Łącznie w ubiegłym roku otwarto 482 salony.