Nowa galeria handlowa powstanie w Gorlicach

Spółka P.A. Nova SA zamierza wybudować galerię handlową w Gorlicach. – Przewidywana powierzchnia obiektu to od 8 tys. mkw. do 10 tys. mkw. Obecnie weryfikujemy te plany. W galerii handlowej na pewno będzie mieścił się supermarket spożywczy, nie przewidujemy natomiast sklepu z branży DIY oraz kina, ponieważ działka pod inwestycję jest zbyt mała – powiedział portalowi Retailnet.pl Jacek Tajster, dyrektor ds. ekspansji P.A. Nova SA.

– W obecnej sytuacji rynkowej trudno jest określić kiedy inwestycja ruszy, ale raczej nie w tym roku. Jednakże prowadzimy już proces komercjalizacji galerii – dodał Jacek Tajster.

Ponadto spółka przekazała miastu Gorlice 3 mln złotych na budowę układu drogowego w pobliżu planowanej inwestycji.

P.A. Nova Spółka Akcyjna – jest firmą oferującą usługi w zakresie kompleksowej realizacji inwestycji budowlanych na terenie całego kraju. W skład struktury organizacyjnej firmy wchodzą działy: deweloperski, budowlano -wykonawczy, projektowo-architektoniczno -urbanistyczny oraz systemów informatycznych. Spółka P.A. Nova S.A. powołała również w 2012 roku spółkę celową P.A. Nova Management, do zarządzania nieruchomościami własnymi. W portfolio inwestora jest m.in. Galeria Sanowa w Przemyślu, Galeria Miodowa w Kluczborku oraz Galeria Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie Koźlu.

Obecnie spółka buduje centrum handlowe Galeria Galena w Jaworznie, której powierzchnia najmu wyniesie powyżej 40 tys. metrów kwadratowych. Otwarcie tego obiektu planowane jest w 2015 roku.