Ewa Teodorczyk, Development Manager w Inter Ikea Centre Group Poland

– Inter Ikea Centre Group Poland (IICGP) przez cały rok aktywnie pracuje nad relacjami z osobami z branży nieruchomości komercyjnych i chętnie wykorzystuje pojawiające się możliwości do przedstawienia swoich projektów potencjalnym najemcom – powiedział Ewa Teodorczyk, Development Managera w Inter Ikea Centre Group Poland.

– Wrześniowe Shopping Center Forum 2013 to dla nas ważne wydarzenie, głównie ze względu na możliwość bezpośrednich spotkań i rozmów z potencjalnymi klientami. Chcemy jak najbardziej skutecznie wykorzystać okazję do zaprezentowania stopnia zaawansowania prac przy poszczególnych projektach, które konsekwentnie realizujemy według założonych planów – dodała Ewa Teodorczyk.

Podczas jesiennej edycji Shopping Centre Forum 2013, IICGP zaprezentuje dwa projekty: Park Handlowy Bielany we Wrocławiu, który zostanie przebudowany i zmodernizowany oraz inwestycję w Lublinie – największe centrum handlowe we wschodniej Polsce ze zintegrowanym sklepem Ikea.

Park Handlowy Bielany

Projekt rozbudowy Parku Handlowego Bielany zakłada dobudowanie nowej części z lokalami handlowymi i tym samym znaczne zwiększenie całej powierzchni handlowej: z obecnych 80 tys. mkw. do niemal 150 tys. mkw. Dotychczasowy budynek Parku zostanie zmodernizowany i połączony z nowym w jednolitą, spójną architektonicznie całość. Po rozbudowie Park Handlowy Bielany będzie mógł zaoferować klientom około 200 sklepów, duży food court z restauracjami i kawiarniami, strefy spotkań skierowane do różnych grup oraz jedyne na południu Wrocławia nowoczesne kino Helios z 8 salami. Do dyspozycji klientów będzie parking posiadający 4700 miejsc postojowych. Projekt rozbudowy i modernizacji obiektu inspirowany jest z jednej strony Wrocławiem, jego atmosferą i symbolami, ale także wartościami kojarzącymi się ze Skandynawią i skandynawskim designem.

Rozbudowa i modernizacja Parku Handlowego Bielany ma się zakończyć w 2014 roku.

Centrum handlowe w Lublinie

Centrum handlowe IICGP w Lublinie, dwupoziomowe, ze zintegrowanym sklepem Ikea, na powierzchni 80 tys. mkw. zgromadzi 150 sklepów różnych branż oraz punktów usługowych. Powstanie w nim rozbudowana strefa restauracyjna oraz miejsca do relaksu i organizacji imprez. Całość zostanie zamknięta w nowoczesnej architekturze, która swym stylem odwołuje sie do  symboliki charakterystycznej zarówno dla Skandynawii jak i Lubelszczyzny. Lubelskie centrum będzie największym obiektem handlowym we wschodniej Polsce. Znajdą się w nim hipermarket Tesco Ekstra oraz dwupoziomowy  Smyk Megastore a także salony znanych marek odzieżowych, takich jak: Reserved, Mohito, Cropp, House, SinSay oraz sklep z akcesoriami wyposażenia wnętrz home&you.

Pierwsi klienci zrobią zakupy w nowym centrum handlowym już w 2014 roku.

Inter Ikea Centre Group Poland należy do grupy spółek Ikea. Podstawowym celem jej działalności jest tworzenie obiektów handlowych oraz zarządzanie nimi. Ich istotną część stanowią sklepy Ikea. Poprzez wdrażane projekty IICGP tworzy miejsca zarówno atrakcyjne dla biznesu, jak i przyjazne klientom i ich rodzinom. Odpowiedzialność i profesjonalne zarządzanie centrami handlowymi od wielu lat pozwala firmie zaspokajać potrzeby coraz większej liczby ludzi. Obecnie IICGP zarządza siedmioma parkami i centrami handlowymi o łącznej powierzchni ponad 500 tys. mkw., zlokalizowanymi w największych miastach kraju: Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. Obecnie firma pracuje nad rozbudową i modernizacją Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu, rozbudową Parku Handlowego Franowo oraz przygotowuje się do budowy centrum handlowego w Lublinie.