Apple
Apple

Notowana na głównym rynku GPW spółka Eurotel SA obsługująca sieć prawie 300 salonów sprzedaży operatorów T-Mobile i Play, podpisała umowę z Apple Distribution International Ireland i została autoryzowanym sprzedawcą firmy Apple na terenie Polski.

Na mocy umowy pomiędzy spółką Eurotel SA i Apple Distribution International Ireland, Eurotel jako Apple Authorized Reseller będzie mógł otwierać i prowadzić na polskim rynku autoryzowane salony sprzedaży Apple. Działalność prowadzona będzie pod marką handlową iDream. Oprócz sprzedaży produktów Apple, Eurotel będzie miał też w ramach umowy możliwość prowadzenia działalności w zakresie usług serwisowych i szkoleniowych.

– Nasze doświadczenie i potencjał w zakresie obsługi salonów sprzedaży, nabyte przez lata współpracy z operatorami telekomunikacyjnymi Play i T-Mobile, pozwala nam na dość naturalne rozszerzenie profilu działalności o kolejną markę. Rozszerzenie, które z jednej strony oznacza wejście w całkiem nową branżę, czyli IT i elektronikę użytkową, a z drugiej strony pozwala realnie myśleć o wielu możliwościach synergii z dotychczas prowadzoną działalnością – powiedział Tomasz Basiński, Wiceprezes Zarządu Eurotel SA.

Grupa telekomunikacyjna Eurotel SA jest od 7 lat notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych. Posiada znaczącą pozycję na rynku telekomunikacyjnym, obsługując łącznie 350 punktów sprzedaży, w tym T-Mobile (170 punktów) i Play (110 punktów) oraz sieć Telewizji n z 70 punktami. Sieć sprzedaży tworzona jest w oparciu o własne placówki jak i partnerów handlowych na podstawie podpisywanych z nimi umów dealerskich. Eurotel SA buduje również sieć punktów franczyzowych w oparciu o współpracę bezpośrednio z operatorami. Jest również jednym z dystrybutorów produktów pre-paid takich jak T-Mobile na kartę oraz Heyah.

W skład Grupy Eurotel wchodzi poza tym MediaSystem sp. z o.o. zajmująca się telesprzedażą i obsługą call center. Eurotel posiada również swój sklep internetowy pod własną marką mobile2.pl.