Otwarcie sklepu Ikea we Wrocławiu
Otwarcie sklepu Ikea we Wrocławiu

8 maja 2013 roku otwarto nowy sklep Ikea we Wrocławiu. Jest największy obiekt tej sieci w Polsce. Na powierzchni ponad 37,7 tys. mkw. znalazło się 9,5 tys. artykułów.

Nowy sklep Ikea powstał w podwrocławskim Parku Handlowym Bielany w bezpośrednim sąsiedztwie węzła drogowego łączącego autostradę A4 i drogę krajową nr 98. Koszt inwestycji to ponad 200 mln złotych.

Nowy sklep Ikea ma 3 kondygnacje, ponad 600 miejsc w restauracji i 1450 miejsc parkingowych.

Otwarcie sklepu jest jednym z etapów rozbudowy Parku Handlowego Bielany. Kolejnym etapem będzie zagospodarowanie starego obiektu i przygotowanie terenu pod budowę nowej części Parku Handlowego Bielany. Po zakończeniu całej inwestycji wrocławskie centrum handlowe będzie liczyło około 200 najemców, a powierzchnia handlowa wyniesie 145 tys. mkw. (obecnie jest to 80 tys. mkw.).

Przypomnijmy, Ikea posiada obecnie ponad 320 sklepów na całym świecie, które rocznie odwiedzane są przez około 734 miliony osób, z czego 8 sklepów w Polsce odwiedza 18 milionów osób. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne, które obsługuje sklepy Ikea w Polsce, Czechach, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech.

Inter Ikea Centre Group Poland należy do grupy spółek Ikea. Podstawowym celem jej działalności jest tworzenie obiektów handlowych oraz zarządzanie nimi. Ich istotną część stanowią sklepy Ikea.

Obecnie firma pracuje nad rozbudową Parku Handlowego Franowo oraz przygotowuje się do budowy centrum handlowego w Lublinie.