CH Karolinka
CH Karolinka

Centrum Handlowe Karolinka w Opolu i Centrum Handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej, zarządzane przez Mayland Real Estate, sfinalizowały umowę o współpracy z LPP. Łącznie umowy najmu obejmują ponad 3,4 tys. mkw. powierzchni.

W ramach współpracy z LPP w Centrum Handlowym Karolinka wynajęto ok. 1,9 tys. mkw. powierzchni handlowej, a w Centrum Handlowym Pogoria – ok. 1, 5 tys. mkw.

W CH Karolinka pojawi się nowość na rynku – młodzieżowa marka Sinsay oraz sklep z akcesoriami do domu – Home & You. W opolskim centrum powiększone zostaną ponadto powierzchnie sklepów odzieżowych: Mohito, Cropp, House.

Nowa marka LPP, Sinsay, pojawi się również w CH Pogoria. Natomiast powiększone sklepy marek odzieżowych Cropp, Mohito i House wzmocnią ofertę modową dąbrowskiego centrum.

– Utrzymanie i rozszerzenie oferty CH Karolinka i CH Pogoria o kolejne silne, rozpoznawalne marki, to część naszej strategii rekomercjalizacji obu obiektów. Zarówno mająca zasięg regionalny Karolinka, jak i bardziej lokalna w charakterze Pogoria, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony klientów, ale utrzymanie dobrych wyników centrów wymaga reagowania na potrzeby odwiedzających – komentuje Piotr Trzciński, Asset Manager, MGPA Polska. Staramy się, aby oferta naszych centrów była jak najbardziej na czasie, zwłaszcza w popularnym segmencie modowym, sportowym oraz wyposażenia wnętrz, stąd m.in. decyzja o wprowadzeniu do Karolinki i Pogorii marek Sinsay, Martes Sport czy Home&You  – dodaje.

LPP to polska firma, zajmująca się projektowaniem i dystrybucją odzieży. Od 2001 roku jest notowana na warszawskiej giełdzie. Spółka jest właścicielem sześciu marek: Mohito, Reserved, Cropp, House, Sinsay oraz Home & You.

Centrum Handlowe Karolinka to największy kompleks handlowy w regionie Opola, obejmujący galerię i park handlowy. Położony na opolskim Zaodrzu, przy ulicy Wrocławskiej, oferuje klientom ok. 130 sklepów i punktów usługowych, zlokalizowanych na łącznej powierzchni 70 tys. mkw. Działające od 2008 roku centrum dysponuje także parkingiem na 2 700 samochodów. Deweloperem i obecnym zarządcą jest Mayland Real Estate. Właścicielem CH Karolinka jest fundusz MGPA Europe Fund III, zarządzany przez firmę private equity MGPA.

Centrum Handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej jest największym ośrodkiem handlowo-rozrywkowym w rejonie Zagłębia Dąbrowskiego. Obiekt, zlokalizowany przy ulicy Jana III Sobieskiego, liczy 50 tys. mkw. powierzchni handlowej. Mieści ok. 90. sklepów znanych polskich i międzynarodowych marek, liczne punkty usługowe i gastronomiczne, hipermarket oraz pięciosalowe kino Helios. Projekt architektoniczny Pogorii powstał przy współudziale brytyjskiej firmy Chapman Taylor oraz francuskiej – Saguez. Deweloperem i obecnym zarządcą jest Mayland Real Estate. Centrum zostało oddane do użytku w 2008 roku. Właścicielem CH Pogoria jest fundusz MGPA Europe Fund III, zarządzany przez firmę private equity MGPA.

MGPA jest niezależną grupą kapitałową (private equity) działającą na rynkach nieruchomości w Europie oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Łączna wartość aktywów zarządzanych przez MGPA wynosi obecnie ok. 12 miliardów USD. Firma realizuje i zarządza projektami deweloperskimi w sektorze powierzchni biurowych, handlowych, przemysłowych, mieszkaniowych i hotelowych.