Galeria Sudecka
Galeria Sudecka

Spółka Echo Investment zorganizowała uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Galerii Sudeckiej. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz Jeleniej Góry, obecni i przyszli najemcy, dziennikarze, i reprezentanci spółki Echo Investment. Goście mieli okazję obejrzeć najnowszy film prezentujący inwestycję, po czym przystąpiono do podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego.

Centrum handlowe dzięki rozbudowie zyska 25 tys. mkw. powierzchni handlowej – to kilkadziesiąt nowych sklepów i punktów usługowych oraz 7-salowe kino Helios.

Wśród najemców Galerii Sudeckiej znajdą się między innymi sklepy z Grupy LPP (Reserved, House, Mohito, Cropp, Sinsay), dla których przeznaczono powierzchnię 3500 mkw., a także GoSport, który dysponował będzie sklepem o powierzchni 1350 mkw. W marcu br. w CH Echo otwarto hipermarket Real.

Galeria Sudecka powstaje w dzielnicy Zabobrze, w północno-wschodniej części Jeleniej Góry. Obiekt realizowany jest w wyniku rozbudowy działającego od 12 lat Centrum Handlowego Echo przy al. Jana Pawła II.

Galeria Sudecka będzie pierwszym w regionie Jeleniej Góry centrum handlowo-rozrywkowym. Sprawdzona lokalizacja, oferta 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych, a także wypromowana marka predestynują projekt do roli centrum regionalnego.

Powierzchnia handlowa Galerii Sudeckiej to 45 tys. mkw. W programie centrum zaplanowano 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych oraz 7-salowe kino z częścią kawowo-barową. W planach jest także budowa retail parku z marketem DIY. Powstanie też nowy parking podziemny – łącznie klienci będą mieli do dyspozycji 1800 miejsc postojowych.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 900 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i na Ukrainie.