Kolekcja Baldinini
Kolekcja Baldinini

Zarząd spółki Ptak SA poinformował o podpisaniu umowy najmu z firmą Baldinini produkującą obuwie. Umowa dotyczy uruchomienia pierwszego w Polsce sklepu fabrycznego tej marki, w Ptak Outlet.

Marka Baldinini jest jednym z liderów branży obuwniczej w Europie. Znana jest na całym świecie z ekskluzywności i perfekcyjności wykonania. Dzięki uruchomieniu sklepu fabrycznego, polscy klienci zyskują możliwość zakupu wysokiej jakości, światowej klasy obuwia w fabrycznych cenach – poinformowano.

Wybór Ptak Outlet na lokalizację flagowego sklepu fabrycznego w Polsce przez kierownictwo Baldinini, potwierdza fakt, iż Ptak Outlet jest jedynym w Polsce tego typu obiektem o zasięgu i znaczeniu międzynarodowym. Natomiast umieszczenie przez Baldinini w siedzibie Ptak SA  swojej nowoutworzonej spółki Baldinini Poland sp. z o.o. wskazuje na to, że region łódzki posiada ogromny potencjał i może przyciągać więcej znaczących światowych marek, które chcą tu uruchomić swoje polskie oddziały – poinformowali przedstawiciele spółek.

Rozpoczęcie działalności gospodarczej przez Baldinini Poland sp. z o.o. jest też pierwszym krokiem wspieranej przez Ptak SA ekspansji tej marki na rynku polskim. Salon Baldinini w Ptak Outlet zarządzany będzie bezpośrednio przez centralę firmy.

Sklep Baldinini posiadać będzie powierzchnię 200 mkw., a jego otwarcie przewidywane jest na przełom sierpnia i września 2013 roku.

Baldinini należy do marek luksusowych. Swoje produkty sprzedaje w kilkudziesięciu krajach świata. Swoje sklepy zarówno salony firmowe (ponad 100 sklepów, w tym najwięcej w Rosji) jak i outletowe (ponad 20) ma m.in. w Niemczech, Bułgarii, Francji, Rosji, Czechach, Emiratach Arabskich, we Włoszech i w Izraelu.

W Polsce produkty firmy można nabyć w dwóch sklepach we Wrocławiu, w DM Klif w Warszawie oraz w poznańskim Starym Browarze.