Salon Abra
Salon Abra

Sieć sklepów meblowych Abra chce pozyskać franczyzobiorców w Inowrocławiu, Tczewie i w Gnieźnie. Firma organizuje w każdym mieście spotkania dla osób zainteresowanych prowadzeniem placówki pod szyldem krakowskiej sieci.

Abra chce otworzyć w każdym mieście po jednym sklepie franczyzowym toteż aktualnie poszukuje przedsiębiorców oraz odpowiednich lokalizacji. Spotkania z potencjalnymi inwestorami odbędą się w dniach 5 – 7 czerwca. Podczas rozmów z przedstawicielami Abry będzie można poznać szczegóły inwestycji i współpracy z siecią.

– Zamierzamy dokładnie wyjaśnić zasady prowadzenia sklepu meblowego i pokazać na czym ten biznes polega. Nasz koncept sprawdza się w praktyce, co potwierdza rosnąca liczba franczyzobiorców – mówi Dorota Placzyńska, menedżer ds. rozwoju sieci sklepów meblowych Abra.

Obecnie w ramach sieci Abra funkcjonuje 13 placówek franczyzowych, z czego 9 sklepów należy do multibiorców. Do końca lipca 2013 roku w sieci będzie działać 17 sklepów partnerskich. Oprócz sklepów tradycyjnych, firma prowadzi także sprzedaż przez internet, za pośrednictwem swojej strony internetowej www.abra-meble.pl.

Osoby, które planują przystąpić do sieci Abra powinny dysponować kwotą ok. 90 tys. zł. Tyle kosztuje remont i wyposażenie sklepu zgodnie z wytycznymi firmy. Na ekspozycję sklepu sieć udziela partnerowi nieoprocentowanego kredytu na 12 miesięcy.

Abra SA to nieproducencka sieć sklepów meblowych. Należy do międzynarodowej Grupy  Steinhoff International. Grupa Steinhoff zarządza kilkunastoma markami i posiada łącznie prawie 1,3 tys. sklepów detalicznych.