Poznań City Center
Poznań City Center

Większość lokali w Poznań City Center, jest na ukończeniu w stanie developerskim. Lokale są stopniowo przygotowywane do przekazania najemcom.

– W pierwszej kolejności nowe lokale zostaną udostępnione sieciom wielkopowierzchniowym. 81 proc. całkowitej powierzchni najmu zostało zabezpieczone umowami najmu oraz listami intencyjnymi, zaś kolejne 10 proc. powierzchni jest przedmiotem  zaawansowanych negocjacji z potencjalnymi najemcami – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Przemysław Terlecki, reprezentujący spółkę TriGranit, współinwestora obiektu.

Ostatnio do grona najemców PCC dołączyła sieć księgarni Matras.  Księgarnia o powierzchni 153 mkw., znajdzie się na parterze przy głównym wejściu do galerii.

– Trwają też negocjacje z potencjalnymi operatorami trzykondygnacyjnego parkingu na 1,5 tys. aut. W czerwcu powinniśmy także poznać decyzję PKP odnośnie wyboru projektu przebudowy starego budynku dworca, w którym TriGranit, na zlecenie PKP, ma postawić nowoczesny hotel  z funkcjami biurowymi i salami konferencyjnymi – dodaje Terlecki.

Przypomnijmy, mija dokładnie rok od oddania do użytku nowego dworca  kolejowego Poznań Główny, który jest częścią inwestycji w PCC.

Równo rok temu, 29 maja, na kilka dni przed piłkarskimi mistrzostwami  Euro 2012 odbyło się uroczyste otwarcie nowego dworca  kolejowego Poznań Główny. Inwestor, węgierski TriGranit Development Corporation, wspólnie z PKP SA  zbudował obiekt w ciągu dziesięciu miesięcy.

Planowany termin otwarcia PCC to przełom października i listopada 2013 roku. We wrześniu obiekt powinien zostać zgłoszony do odbiorów przez straż pożarną, inspektorów nadzoru budowlanego, sanepid.

Autorem projektu i koncepcji architektonicznej Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Poznaniu jest międzynarodowe biuro architektoniczne Bose International Planning and Architecture , autorem projektu architektoniczno-budowlanego poznańska Pracownia Pentagram Architekci.

Philips Lighting Poland zrealizuje projekt oświetlenia całego centrum z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii LED.