McDonald's
McDonald's

McDonald’s podpisał drugą umowę najmu lokalu w Poznań City Center. Restauracja wraz z kawiarnią McCafé o powierzchni 277 mkw. będzie zlokalizowana przy wejściu od Mostu Dworcowego i dworca PKP.

Będzie to drugi lokal sieci McDonald’s w Poznań City Center. Wcześniej podpisano już umowę najmu pod restaurację o powierzchni 121 mkw. na poziomie +2 galerii w centralnej strefie foodcourt.

– Specyficzna lokalizacja Poznań City Center i silne zintegrowanie z ruchliwym węzłem komunikacyjnym, sprawiły, że potencjał restauracyjny galerii oceniliśmy jako bardzo wysoki. Funkcja gastronomiczna zaplanowana została na dużej powierzchni: PCC dysponować będzie dwiema strefami restauracyjnymi oraz dodatkowymi restauracjami i kafejkami punktowo rozmieszczonymi na pasażach. Najemcy potwierdzili nasze przewidywania, zainteresowanie restauratorów było bardzo duże i powierzchnie przeznaczone pod gastronomię są praktycznie w 100 proc. wynajęte – komentuje Aleksander Kowalski, Leasing Director, TriGranit Management Corporation, odpowiedzialny za komercjalizację Poznań City Center.

Poznań City Center (PCC) to  obiekt położony w centrum Poznania będący centrum komunikacyjno-handlowym z wielokondygnacyjnym parkingiem na 1, 5 tys. miejsc oraz nowymi dworcami PKP i PKS, zintegrowanymi z Poznańskim Szybkim Tramwajem.

W maju 2012 oddano do użytku część dworcową o powierzchni 7 tys. mkw. wybudowaną nad torami kolejowymi. Druga faza budowy, której ukończenie planowane jest jesienią 2013 będzie obejmowała centrum handlowe, dworzec PKS i zaplecze parkingowe. Węzeł komunikacyjny, czyli terminal autobusowy na poziomie gruntu oraz dworzec kolejowy na poziomie +1 połączone będą komunikacyjnie z poziomami +1 i +2 galerii handlowej o  powierzchni 60 tys. mkw. z 250 sklepami i 2 strefami  foodcourt.

Inwestycja realizowana jest przez TriGranit Development wspólnie z PKP SA i Europa Capital.

TriGranit Development Corporation jest przedsiębiorstwem deweloperskim z ponad piętnastoletnim doświadczeniem rynkowym. Firma posiada oddziały w 7 krajach Europy Środkowo-Wschodniej i imponujące portfolio ukończonych obiektów. Wartość inwestycji TGD będących w przygotowaniu, wśród których znajdują się projekty wielofunkcyjne i projekty typu PPP, szacowana jest na 4 mld euro.

TriGranit Management Corporation (TGM) to firma wyspecjalizowana w zarządzaniu nieruchomościami na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, m. in. w takich krajach jak: Węgry, Polska, Słowacja, Chorwacja, Słowenia, Rumunia i Rosja. W portfolio zarządzanych nieruchomości  znajdują się: centra handlowe, biura, centra rozrywki, centra edukacyjne, z których korzysta około 50 milionów klientów rocznie. Jako jedna z największych firm w regionie TGM współpracuje z ponad 1500 najemcami. W Polsce Trigranit Management Polska sp. z o.o. zarządza m.in. Bonarka City Center oraz świadczy usługi leasingowe dla projektu Poznań City Center.