Centrum Galardia
Centrum Galardia

Joint venture dwóch firm – NBGI Private Equity i Balmain Asset Management przystąpiło do budowy zlokalizowanego w Starachowicach centrum handlowego Galardia, które pomieści 38 sklepów z hipermarketem Tesco Extra i 4-salowym kinem Helios włącznie. Generalnym wykonawcą wstępnej fazy prac została Skanska.

Obecnie na terenie inwestycji rozpoczęto wstępną fazę robót budowlanych po której zakończeniu możliwe będzie przystąpienie do właściwych prac budowlanych. W ciągu najbliższych tygodni Skanska, która została wykonawcą fazy wstępnej przebuduje odcinek kanalizacji sanitarnej i linii wysokiego napięcia, kolidujące z przyszłym budynkiem Galardii. W tym czasie przeprowadzona zostanie również część robót ziemnych oraz prace związane z budową sieci zewnętrznych i przyłączy.

– Początek budowy to dla nas ważne wydarzenie, na które czekaliśmy od kilku miesięcy kiedy byliśmy pochłonięci finalizowaniem kolejnych umów z wiodącymi najemcami, negocjowaniem warunków współpracy z potencjalnymi wykonawcami i ubieganiem się o pozwolenie na budowę. To jest istotny krok milowy tego projektu – mówi James Huckle z NBGI.

– Teraz dołożymy wszelkich starań, aby prace były prowadzone w sposób niemal niezauważalny dla mieszkańców Starachowic – dodał James Huckle.

Faza wstępna potrwa około dwa miesiące. Otwarcie Centrum Handlowego Galardia jest planowane na jesień 2014.

Galardia – to centrum handlowe, które powstaje przy ulicy Iłżeckiej we wschodniej części Starachowic, w województwie świętokrzyskim. W najbliższym otoczeniu centrum zamieszkuje blisko 54 tys. potencjalnych klientów. Galardia będzie jednopoziomowym budynkiem handlowym o powierzchni najmu wynoszącej 17 950 mkw. z czego 6,2 tys. mkw. będzie przeznaczone pod hipermarket Tesco Extra a  1330 mkw. pod multipleks sieci Helios – dwóch wiodących najemców centrum.

Dodatkowo na terenie Galardii znajdować się będzie pasaż o powierzchni 11 tys. mkw., który pomieści 36 sklepów, oraz parking na 475 miejsc. Współwłaścicielami Galardii są: NBGI Private Equity oraz Balmain Asset Management. Koszt inwestycji wynosi w przybliżeniu 25 milionów Euro.

NBGI Private Equity jest europejską firmą zajmującą się private equity i inwestycjami kapitałowymi, która powstała w 2000 roku. NBGI Private Equity zarządza aktualnie kapitałem o wartości około 900 mln euro rozlokowanym w różnych funduszach inwestycyjnych. Kapitał zgromadzony w ramach funduszy inwestowany jest w takie obszary private equity jak: wykupywanie średnich firm mniejszej wielkości, kapitał rozwojowy dla małych i średnich przedsiębiorstw, kapitał inwestycyjny dla firm technologicznych i rynku nieruchomości. NBGI Private Equity posiada swoje biura w Londynie, Paryżu, Atenach, Istambule, Sofii, Warszawie i Bukareszcie.

Założona w 2003 roku firma, Balmain Asset Management specjalizuje się w inwestowaniu, zarządzaniu aktywami, wynajmie oraz rozwoju centrów handlowych i obiektów komercyjnych. W Polsce firma rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku, otwierając siedzibę w Warszawie. Dotychczas klienci Balmain powierzyli firmie w zarządzanie aktywa o łącznej wartości 235 mln euro. Zawiera się w tym ponad 1000 lokali handlowych na terenie 25 nieruchomości komercyjnych, odwiedzanych rocznie przez ponad 40 mln klientów.

Inwestor zaprezentuje projekt podczas wrześniowej edycji Shopping Center Forum.