Galeria MM

Kilku najemców gastronomicznych z Galerii MM w Poznaniu złożyło wniosek do dyrekcji o obniżenie stawek czynszu. Według nich z tygodnia na tydzień spada odwiedzlność w galerii, a to przekłada się na obroty – podała gazeta.pl Poznań. Przemysław Czamański, dyrektor Galeria MM powiedział portalowi Retailnet, że obecnie prowadzone są rozmowy z tymi najemcami, a obiekt odwiedza tygodniowo średnio 50 tys. osób.

– Kilka punktów gastronomicznych z dwunastu funkcjonujących w Galerii MM wystąpiło z prośbą o obniżkę czynszu. Motywują to niewystarczającymi obrotami w pierwszych 3 miesiącach funkcjonowania obiektu. Jest to typowe dla każdej galerii handlowej i w handlu, że na samym początku nie ma wielkich obrotów. Najemcy mają prawo walczyć i zawsze walczą o najkorzystniejsze warunki najmu. Niektórzy niestety nie płacą czynszów najmu i opłat eksploatacyjnych. Trzeba więc z nimi rozmawiać i to robimy – powiedział Przemysław Czamański, dyrektor Centrum Handlowego Galeria MM

– Przez pierwszy tydzień po otwarciu Galerię MM odwiedziło blisko 150 tys. ludzi. Tak wielkie zainteresowanie wynikało z zaciekawienia ludzi tym obiektem i intensywnymi działaniami promocyjnymi z wiązanymi z uruchomieniem centrum handlowego.

– Aktualnie Galerię MM odwiedza tygodniowo średnio 50 tys. osób. To typowe dla wszystkich nowo otwartych centrów handlowych- po pierwszym szturmie na nowy obiekt potrzeba co najmniej pół roku, a nawet rok, aby ludzie przyzwyczaili się do nowej galerii handlowej. Trwa więc mozolne zdobywanie klientów. A sytuacja na rynku centrów handlowych związana z kryzysem ekonomicznym nie jest różowa.

– Z naszej strony trwają intensywne rozmowy z tzw. sieciówkami, którymi chcemy uzupełnić galerię. Popularne marki na pewno przyciągną więcej ludzi. Zwiększamy także zakres działań marketingowych, aby lepiej zareklamować nową galerie handlową. Chcemy uelastycznić opłaty za parkowanie, aby więcej ludzi korzystało z podziemnego parkingu. Na pewno hitami Galerii MM są Lidl, Starbucks, Hebe, czy pierwszy w Poznaniu Cubus. W Galerii MM jest więcej interesujących sklepów, do których kupujący powoli się przekonują – dodał Przemysław Czamański.

Galeria MM zlokalizowana jest w centrum Poznania u zbiegu dwóch ulic Św. Marcin i Al. Marcinkowskiego. Na poziomie -1 galerii znajdzie się market operatora spożywczego sieci Lidl. Wśród najemców są takie sklepy jak Hebe, Fawor, Cubus, Sabra, Gestuz, Grey Wolf, KiK, eMarkowo.pl, Centro, Butik Your New Style, Teamsports, Pepco, Vito Vergelis, Casa Moda, Fashion Street, Fashion Corner, Vipsconti, Krenig, Bibiboba, 5.10.15., Dr. Taffi.

Wśród najemców gastronomicznych znaleźli się m.in.: Starbucks, Cafe Premium, Konfitura, Mount Blanc, Carte d’Or Cafe, Yantea, Casa Blanca, Bon Apetito, Happy Pancake, Wok Woman, Pod Cykadami, Mc Doner.

Klienci mogą spędzić czas wolny w kręgielni sieci MK Bowling. W galerii znalazły się też myjnia samochodowa, usługi krawieckie, pralnia, salon prasowy, salon fryzjerski, kwiaciarnia Gaja i biuro podróży.