marcredo Center Piekary Śląskie
marcredo Center Piekary Śląskie

Krakowski Oddział Hochtief Polska rozpoczął realizację centrum handlowego marcredo Center Piekary Śląskie. Inwestorem projektu jest spółka elbfonds Development.

Zgodnie z zapisami kontraktu wartość projektu stanowi informację poufną. Zakres robót obejmuje budowę  jednokondygnacyjnego budynku na działce o powierzchni około 4,88 ha, przy skrzyżowaniu ul. Karola Miarki z drogą wojewódzką nr 911, w pobliżu zjazdu z autostrady A1.

Obiekt zajmie powierzchnię 8 520 mkw. Znajdzie się w nim m.in. supermarket spożywczy, market budowlany, sklep typu RTV/AGD, lokale modowe, drogeria, usługi, jubiler, akcesoria, a także gastronomia, stacja benzynowa i sklepy z wyposażeniem wnętrz. Klienci centrum będą mieli do dyspozycji 270 miejsc parkingowych. Realizacja prac budowlanych zakończy się w grudniu 2013 roku.

Elbfonds Development sp. z o.o. jest firmą specjalistyczną działającą w obszarze wielkopowierzchniowych nieruchomości handlowych w Polsce. Jest spółką-córką Grupy elbfonds. Spółka w 2013 roku planuje ukończyć trzy projekty. Są to marcredo Center w Piekarach Śląskich i w Szczecinie oraz obiekt w Myśliborzu. Ponadto realizuje marcredo Center w Kutnie i Głogowie.

Hochtief Polska jest spółką należącą do Hochtief Solutions. Firma specjalizuje się w budownictwie obiektów kubaturowych i infrastrukturalnych dla inwestorów publicznych i prywatnych. Oferta firmy obejmuje budowę  obiektów biurowych, mieszkaniowych, przemysłowych, handlowo-rozrywkowych, jak również mostów, wiaduktów, tuneli, stadionów oraz portów morskich i lotniczych a także projektów w sektorze energetycznym realizowanych w technologiach węglowych, gazowych, gazowo-parowych, utylizacji odpadów i wiatrowych.

Więcej o wszystkich projektach elbfonds Development na Shopping Center Forum